Zeynep Turpçu

Doğum Tarihi: 1 Temmuz 1978

Zeynep Turpçu Kimdir?: Tiyatro, Dizi ve Sinema Oyuncusu.

2000 yılında Müjdat Gezen Sanat Merkezi'nden mezun olan oyuncu İlk olarak 2000 yılında Mahallenin Muhtarları dizisinde rol aldı. 2001 yılında Vestel'in reklam filminde oynadı. Yine aynı yıl Cesur Kuşku isimli dizide rol aldı. 2002 yılında Türkü Filmleri dizisi, 2007 yılında Kayıp Prenses, 2009 yılında Puslar ve Sır Kapısı dizilerinde irili ufaklı rol aldı. 2017 yılında iki uzun matrajlı film olan Olur İnşallah ve Hayat Çizgisi Suriye filmlerinde rol aldıktan sonra, 2015 yılında Baş Belası filminde rol aldı. Oyuncu Sinema kariyerine 2017 yılında Alem-i Cin filminde rol alarak devam ederken, yine aynı yıl Vatanım Sensin ve Kalbimdeki Deniz dizilerinde de rol aldı. 2018 yılında Tehlikeli Karım ve Kırgın Çiçekler dizilerinde rol alan oyuncu, 2019 yılında Show Tv'de yayınlanan ve büyük ilgi gören Gülperi dizisinde de rol aldı. Son olarak ise Efsunlu - Kabirden Gelen filminde rol almayı başardı.

 1. Efsunlu – Kabirden Gelen
  Tüm Bilgiler
  Efsunlu – Kabirden Gelen Fragmanlar, Gerilim 
  Efsunlu - Kabirden Gelen Film Özeti ve Detayları: Genç bir kız olan Burcu, bebekken bir yurdun önüne bırakılmış, yurt sahibi Zahide tarafından bulunmuştur. Zahide, ogünden sonra Burcu'yu evlat edinmiş ve kendi kızı gibi büyütmüştür. Zahide, Burcu'nun bebeklikten beri gelen kimsenin bilmediği bir beyin hastalığı olduğunu düşünür. Bu yüzden de onu insanlardan uzak bir şekilde büyütür. Yirmili yaşlarına kadar tek başına kapalı kapılar ardında erişkinliğe ulaşan Burcu'nun çığlıkları her zaman yurt koridorlarında yankılanır. Hırçın tavırları olan ve konuşma engelli olan Burcu tüm yurdun tek dedikodu kaynağıdır. Yurtta bulunan kızlar Burcu'nun içinde cin olduğunu iddia eder ve onun bu yüzden bu şekilde olduğunu düşünürler. Yurda yeni gelen Kübra isminde ki kız ise annesini doktor ihmali yüzünden kaybetmiş ve bu yüzden de gelecekte hemşire olmaya karar vermiştir. Yurtta yaşayan kızların zorba tavırlarıyla uğraşan Kübra, bir süre sonra Burcu'nun varlığından haberdar olur ve ona elinden geldiğince yardım etmeye karar verir. Ancak Kübra için sorun Burcu'ya ulaşmaktır. Ona ulaşmanın yollarını arayan Kübra, kısa süre içinde Burcu ile iletişim kurmanın bir yolunu mu bulmuştur? Yoksa yurda geldiği ilk gün korkunç bir planın parçası olarak mı seçilmiştir?Efsunlu - Kabirden Gelen filminde yönetmen koltuğuna Uğur Kaplan oturuyor. Filmde başrolleri ise; Kübra karakterini canlandıran Sedef Şahin, Zahide karakterini canlandıran Reyhan İlhan, Dilara Çakır, Elif Kartal, İrem İpek, İlke Al, Hilal Orhan ve Zeynep Turpçu paylaşıyor.
  • 2019
  • Türkiye
  • 1.220
  • 0
Sinema Rehberi: Vizyondaki Filmler ve Gelecek Filmler ile ilgili detaylı bilgilere ulaşabilirsiniz. Sinemaya gitmeden önce izlemeyi düşündüğünüz filmlerin detaylarına, yönetmen, senarist, oyuncu ve teknik ekibiyle ilgili bilgilere, filmlerin fragman videolarına ve fotoğraf galerisine ulaşabilirsiniz.