Yağız Aydoğan

Tam Adı: Yağız Aydoğan

Doğum Tarihi: 22 Mart 1991

Yağız Aydoğan Nereli?: İstanbul / Türkiye

Yağız Aydoğan kimdir?: Sinema, Tiyatro ve Dizi Oyuncusu.

Türk Tiyatro, Dizi ve Sinema oyuncusu olan Yağız Aydoğan 22 Mart 1991 tarihinde İstanbul'da dünyaya geldi. Aydoğan, ilk oyunculuk eğitimi ve sahne deneyimini 2006-2007 yılları arasında Kadıköy Halk Eğitim Merkezinde ve Çanakkale (Asker) ve Mehmetçik Mehmet (Halüsinasyon/Asker) oyunlarıyla yaşadı. 2017-2018 yıllarında yeniden, M.E.B bağlı Oyunculuk kurumunda Tiyatro, Sinema ve Televizyon Oyunculuğu eğitim alarak Radyo/Televizyon bölümünden mezun oldu. Aynı zaman da drama eğitmeni olan Aydoğan, yazarlığa merakı ile Kalan Edebiyat Antolojisi Kitabına da Zengin Olmak adlı şiiri de bulunmaktadır. Müzik ile de ilgilenen Aydoğan, İzi Eli'den elektro gitar ve müzik dersleri de almıştır. Arap sanatçı Jalal Al Zain’in klibinde bir Genel Cerrah'ı canlandırıp, bununla beraber ’Payitaht, Çukur, Yemin ve Tek Yürek gibi dizi projelerinde bölüm oyunculuğu yaptı. Aydoğan, beyaz perdeye 2019 yapımı olan Deney adlı sinema filmin de ”Süleyman” karakterini canlandırarak adım atmıştır.

 1. Deney
  Tüm Bilgiler
  Deney Fragmanlar, Gerilim 
  Deney Film Özeti ve Detayları: Vladimir adında ki Rus bilim adamı Rus ordusunda Albay rütbesine sahiptir. Oldukça gizli bir deney üzerinde yoğun mesai harcayan Vladimir, deney için Rus hükümetinden alması gereken izinleri alamaz ve çareyi Türkiye'ye gelmekte bulur. Tüm ekibini yanına alan Vladimir, sahte evraklar düzenler ve gizli bir mekanı hücre ve sağlık ekipmanları ile doldurur. Bilim adamının yapacağı deney uyku üzerinedir ve artık onun için tek eksik uygun deneklerdir. Kendine bir ev kiralayan bilim adamı, evinin etrafındaki insanları teker teker kaçırıp onları daha önce hazırladığı hücrelere kapatır. Artık Vladimir'in tüm hazırlıkları sona ermiş ve 30 günlük uyku deneyini başlatma zamanı gelmiştir. Tam altı deneğin tutulduğu hücrede, deneklerin ihtiyaç duyacağı herşey hücrede bulundurulur. Hücre deneklerin uyumalarını engellemek için ışık ve odaya kimyasal salmak için düzenekler ile doludur. Deney günü 15. güne geldiğinde deneklerde ciddi anlamda farklılıklar görülmeye başlar. Her geçen gün insanlığını kaybeden denekler, içlerinde açığa çıkmamış karanlık tarafından ele geçirilir.Deney filminde yönetmen koltuğuna Birol Kurt oturuyor. Filmde başrolleri ise; Selçuk Kılıç, Serdar Yıldırım, Ercüment Fidan ve Büşra Acar paylaşıyor.
  • 2019
  • Türkiye
  • 1.907
  • 0
  Geçmiş Olsun
  Tüm Bilgiler
  Geçmiş Olsun Fragmanlar, Komedi 
  Geçmiş Olsun Film Özeti ve Detayları: Saffet adında ki genç adam, sevdiği kız Tuğba’ya kavuşmak için her türlü fedakârlığı yapmaya hazırdır. Tuğba’nın kalbini kazanmak için her yolu deneyen Saffet, sonunda bunu başarır. İlişkilerini yoluna koyan çift evlilik hazırlığı yapmaya başladığı esnada Tuğba’nın erkek kardeşi Tarık’ın yaptığı bir ahmaklık sonucu hem kendini, hemde Saffet’i komaya sokar. Saffet, Tuğba’ya o kadar aşpıktır ki, duymuş olduğu aşk komadan çıkmasına sebep olur. Saffet, üç yıl aradan sonra komadan çıkar. Artık Tuğba ile evlenmesinin önünde hiç bir engel olmadığını düşünür. Ancak bu esnada dünya insanlığının yok olduğunu öğrenir. Saffet, komadayken dünyaya yayılmış olan ölümcül bir virüs insanlığın neredeyse tamamının yok olmasına sebep vermiştir. Yaşayan insanların arasında birinin Tuğba olduğunu öğrenen Saffet hiç vakit kaybetmeden sevdiği kadını bulmak için yola koyulur.Geçmiş Olsun filminde yönetmen koltuğuna Hasan Doğan oturuyor. Filmde başrolleri ise; Saffet karakterini canlandıran Toygan Avanoğlu, Tarık karakterini canlandıran Cihan Şimşek, Tuğba karakterini canlandıran Müge Boz ve Alper Saldıran paylaşıyor.
  • 2019
  • Türkiye
  • 959
  • 0
Sinema Rehberi, Vizyondaki Filmler ve Gelecek Filmler ile ilgili detaylı bilgilere ulaşabilirsiniz. Sinemaya gitmeden önce izlemeyi düşündüğünüz filmlerin detaylarına, yönetmen, senarist, oyuncu ve teknik ekibiyle ilgili bilgilere, filmlerin fragman videolarına ve fotoğraf galerisine ulaşabilirsiniz.