Vin Diesel

Gerçek Adı: Mark Sinclair Vincent.

Doğum Tarihi: 18 Temmuz 1967

Doğduğu Yer: Kaliforniya / ABD

Medeni Durumu: Evli.

Eşinin Adı: Paloma Jimenez. 2007 yılında evlendiler. Günümüzde evlilikleri devam ediyor. Ayrıca eşi Vin Diesel'in ortağıdır.

Çocukları: 3 çocuğu vardır. İsimleri: Hania Riley, Vincent ve Pauline Sinclair

Burç: Yengeç.

Boy: 1.82

Vin Diesel Kimdir? Sinema Oyuncusu. Yapımcı, Senarist ve Yönetmen.

Kaliforniya eyaletinin New York şehrinde 18 Temmuz 1967 tarihinde dünyaya gelen Vin Diesel yedi yaşındayken arkadaşları ile beraber bir tiyatro salonuna kaçak giriş yaparlar. Tiyatro görevlileri çocukları yakalar ve her hafta tiyatroya gelip küçük bir rolde oynama cezası verirler. Oyunculuk kariyeri bu ceza ile başlayan Vin Diesel 17 yaşına geldiğinde barlarda Bodyguard olarak çalışmaya başlar. Yaklaşık on sene boyunca Bodyguard olarak görev yapan ünlü oyuncu Vin Diesel adını bu dönemde almıştır.

1994 yılında Multi-Facial adında aktörlük tecrübelerini aktardığı bir kısa film yaptı. 2000 yılı onun çıkış yılı oldu. Pitch Black filmi ile adını tüm dünyaya duyurmayı başardı. Ardından Hızlı ve Öfkeli serisi ile müthiş bir çıkış yakaladı. One Race Productions film şirketi ve Tigon Studios oyun şirketinin sahibidir. Vin Diesel'in Paul adında bir ikiz kardeşi vardır. Bunun dışında bir kız, birde erkek kardeşi olmak üzere toplam dört kardeşlerdir. Öz babası tiyatrocu olan ünlü oyuncuyu üvey babası büyütmüştür. Annesi ise psikiyatr uzmanıdır.

 1. Bloodshot: Durdurulamaz Güç
  Tüm Bilgiler
  Bloodshot: Durdurulamaz Güç Aksiyon, Fantastik 
  Bloodshot: Durdurulamaz Güç Film Özeti ve Detayları: Ray Garrison adında ki bir denizci karısı ile beraber infaz edilir. Kimse tarafından bilinmeyen bir grup bilim insanı nanateknoloji vasıtasıyla Ray Garrison'ı yeniden hayata döndürür. Bu andan itibaren kendisi gibi süper güçlere sahip bir grup askerle çalışacak olan Ray Garrison, geçmişiyle ilgili de en ufak birşey hatırlamaz. Ancak bir süre sonra hafızası toparlanmaya başlar ve kendisi ile beraber karısını kimin öldürdüğünü hatırlar. Ray Garrison için artık intikam zamanıdır. Karısını ve kendisini kimin öldürdüğüne dair komployu mutlaka ortaya çıkarmaya çalışacaktır.Bloodshot filminin yönetmen koltuğuna Dave Wilson oturuyor. Filmde başrolleri Ray Garrison karakterini canlandıran Vin Diesel, Axe karakterini canlandıran Toby Kebbell, Doktor Emil Harting karakterini canlandıran Guy Pearce, Eiza González ve Sam Heughan paylaşıyor.
  • 2020
  • ABD
   • 5.199
   • 0
   Hızlı ve Öfkeli 9 – (Fast & Furious 9)
   Tüm Bilgiler
   Hızlı ve Öfkeli 9 – (Fast & Furious 9) Aksiyon, Fragmanlar 
   Hızlı ve Öfkeli 9 Film Özeti ve Detayları: Dominic Toretto küçük oğlu Brian ve eşi Letty Ortiz ile beraber gözlerden uzak sesiz ve sakin bir hayat sürmektedir. Onların bu huzurlu yaşamlarının hemen yanı başında tehlikenin her daim pusuda yattığından da çok emindirler. Tehlike Dominic Toretto’yu bu defa sevdiklerinin hayatını kurtarmak istiyorsa geçmişinin günahlarıyla yüzleşmeye zorlayacaktır. Dominic ve ekibini bugüne kadar karşılaştıkları en yetenekli suikastçı ve yüksek perfonmans sürücüsünün Toretto’nun terk edilmiş erkek kardeşi Jakob’un (John Cena, gelecek yılki The Suicide Squad) liderliğinde ki dünyayı yerle bir edecek planı durdurmak için bir araya gelir.Fast & Furious 9 filminde yönetmen koltuğuna Justin Lin oturuyor. Başrollerinde ise; Dominic Toretto karakterini canlandıran Vin Diesel, Roman karakterini canlandıran Tyrese Gibson, Sean Boswell karakterini canlandıran Lucas Black ve Neal H. Moritz paylaşıyor.Dağıtım Şirketi: UIP Türkiye
   • 2020
   • ABD
    • 20.262
    • 0
    Avengers: Endgame – (Yenilmezler 4)
    Tüm Bilgiler
    Avengers: Endgame – (Yenilmezler 4) Aksiyon, Bilim Kurgu 
    Avengers: Endgame Film Özeti ve Detayları: 2019 yılının en çok beklenen filmlerinden birisi olan Yenilmezler 4: Oyunun Sonu 26 Nisan 2019 tarihinde vizyonlarda boy göstermeye başlayacak. Süper Kahramanların pek çoğu Yenilmezler: Sonsuzluk Savaşı'nda Thanos'un sonsuzluk eldivenini ele geçirmesi ile yok olmuştur ve dünyayı umutsuz bir hale sürüklemiştir. Geride kalan Kaptan Amerika, Hulk, Thor ve Black Widow yas tuturlarken, Nebula ve Iron Man bir türlü kontrolü ele alamadıkları bir uzay gemisinde uzay boşluğunda sürüklenir. Süper kahramanların başları ciddi beladadır ve durum onlar için hiç iyi görünmemektedir. Bu kadar olumsuzluğun içinde Nebula ve Iron Man Kuantum Bölgesi'nden çıkmanın bir yolunu bulur. Bunlar olurken Avengers ekibinin kalan üyelerini arayan Ant-Man ise ekip ve dünya için yeni bir umut ışığı olur. Yenilmezler ekibi daha önce hiç bilmedikleri bölgeler ve kahramanlar olduğunu öğrenir. Artık ekip için Thanos'un kurmuş olduğu bu çarpık yapıyı dağıtıp, geride kalanları geri getirmek için hayatlarının en büyük mücadelesine girme zamanı gelmiştir.Yenilmezler 4 Yönetmen koltuğuna Anthony Russo ve Joe Russo ikilisinin oturduğu filmde, başrolleri ise; Kaptan Amerika (Steve Rogers) rolüne hayat veren Chris Evans, Rocket rolüne hayat veren Bradley Cooper, Black Widow (Natasha Romanoff) rolüne hayat veren Scarlett Johansson, Hulk (Bruce Banner) karakterine hayat veren Mark Ruffalo, Kaptan Marvel (Carol Danvers) rolüne hayat veren Brie Larson, Iron Man (Tony Stark) rolüne hayat veren Robert Downey Jr., Nebula karakterine hayat veren Karen Gillan, Thor karakterine hayat veren Chris Hemsworth ve Thanos karakterine hayat veren Josh Brolin paylaşıyor.
    • 2019
    • ABD
     • 4.265
     • 2
     Ralph ve İnternet – (Oyunbozan Ralph 2)
     Tüm Bilgiler
     Ralph ve İnternet – (Oyunbozan Ralph 2) Aile, Animasyon 
     Ralph ve İnternet Film Özeti ve Detayları: Oyun sektörünün Turbo'nun intikamından kurtulmasının üzerinden tam altı yıl geçmiştir. Sugar Rush oyunu yine bir tehdit içine düşer. Oyun bozulmuştur ve yeniden çalıştırılması için tek bir parçaya ihtiyaç duyulur. Vanellope ve Ralph ise oyunu kurtarmanın yollarını arar. Litwak`in Oyun Salonu’na internet aracılığı ile gitmek zorunda olduklarını bilen ikili acaba oyunu kurtaracak olan parçayı bulabilecek midir?Oyunbozan Ralph 2 filminde yönetmen koltuğuna Phil Johnston ve Rich Moore ikilisi oturuyor. Ralph Breaks the Internet animasyon filminin karakterlerini orjinal dilinde seslendirenler ise; Ralph karakterini seslendiren John C. Reilly, Vanellope karakterini seslendiren Sarah Silverman, Shank karakterini seslendiren Gal Gadot, Yesss karakterini seslendiren Taraji P. Henson ve Double Dan karakterini seslendiren Alfred Molina yapmıştır.
     • 2019
     • ABD
      • 1.464
      • 0
      Yenilmezler 3: Sonsuzluk Savaşı – (Avengers: Infinity War)
      Tüm Bilgiler
      Yenilmezler 3: Sonsuzluk Savaşı – (Avengers: Infinity War) Aksiyon, Bilim Kurgu 
      Yenilmezler 3: Sonsuzluk Savaşı Film Özeti ve Detayları: Iron Man ve Kaptan Amerika arasında yaşanan gerilimin ardından tüm kahramanlar birbirlerinden ayrı düşmüştür. Herkes kendisine destek olanları yanlarına çekerek dünyayı koruma çabası içine girmiştir. Ama dünya çok büyük bir tehdit altındadır. Thanos sonsuz bir güç kaynağı olan sonsuzluk taşlarının peşine düşer ve bu durum oldukça tehlike sinyalleri verir. Dünya tekrar insanlar için savaşan süper kahramanlara büyük ihtiyaç duyar. Tehdit o kadar büyüktür ki süper kahramanların hiç birisi tek başına bu güce karşı koyamaz. Hepsi yeniden bir araya gelmek zorundadır. Devasa oyuncu kadrosu ile bir kez daha karşımıza çıkan Yenilmezler serisi izleyicisinden büyük ilgi gördü. Film 27 Nisan 2018 tarihinde ülkemizde de gösterime girdi.
      • 2018
      • ABD
       • 5.415
       • 2
       Hızlı ve Öfkeli 8 – (The Fate of the Furious)
       Tüm Bilgiler
       Hızlı ve Öfkeli 8 – (The Fate of the Furious) Aksiyon, Fragmanlar 
       Hızlı ve Öfkeli serisinin çılgın sürücüleri büyük suçlara karışmış, bu suçlardan polis şefi Hobbs'un da desteğini alarak tamamen temize çıkmışlardır. Artık kendilerine sakin bir hayat geçirme sözü veren ekip üyelerinin tamamı dünya turuna başlayıp seyehat ederler. Letty ve Dom evlenmiş balayına çıkmışlardır. Brian ve Mia'da bu işlere bir daha karışmayacaklarına dair birbirine söz vermiştir. Ancak gizemli bir kadın ortalığı karıştıracaktır. Dom'u tehdit ederek onu yeniden suça bulaştırmanın hesaplarını yapar ve bunda da başarılı olur. Dom ekip üyelerine düşman gibi görünmek zorundadır ki kimse onun peşinden gelmemelidir. Ama hesaplanmayan bir şey vardır ki; Ekibin hiç bir üyesi onu bu yolda yalnız bırakmayacaktır. Hatta Hobbs bile Dom'a destek olacaktır.Ülkemizde 13 Nisan 2017 tarihinde gösterime giren ve beklenilenin üstünde gişe yapmayı başaran film, izleyicileri tarafından da büyük beğeni topladı.
       • 2017
       • ABD
        • 1.644
        • 1
        Hızlı ve Öfkeli 7 – (Furious 7)
        Tüm Bilgiler
        Hızlı ve Öfkeli 7 – (Furious 7) Aksiyon, Fragmanlar 
        Hızlı ve Öfkeli 7 Film Özeti ve Detayları: Serinin baş aktörlerinden Paul Walker'in çekimler devam ettiği esnada talihsiz şekilde geçirdiği trafik kazası sonucunda hayatını kaybettiği ve çekimlerin yarısını kardeşinin tamamladığı Hızlı ve Öfkeli 7'de bu defa İngiltere'den gelecek korkunç bir intikam şövalyesi ile karşılacaklar. Shaw kardeşi Owen'i yaralayan Dom ve ekibinin hesabını görmek için ülkeye gelir. Dom'un evini korkunç bir şekilde havaya uçuran Shaw'ın kim olduğunu bir türlü bulamayan Dom, Hobbs'dan yardım ister. Dom, bu arada kendi ekibini eksiksiz bir şekilde acilen bir araya toplar. Ekip, ABD hükümeti için yaptırılan bir takip cihazını hayatları pahasına da olsa ele geçirmek zorundadır.Furious 7 filminde alışıla gelmiş kadronun dışına iki dünya starı olan Shaw karakterini canlandıran Jason Statham ve Jakande karakterini canlandıran Djimon Hounsou'da eklenmiş oldu. Ayrıca filmde yönetmen koltuğuna bu defa James Wan oturuyor.
        • 2015
        • ABD,Japonya
         • 693
         • 0
         12
        Vin Diesel Haberleri Tümünü Gör
        Sony Pictures, Vin Diesel'in başrolünü üstlendiği Bloodshot filminin vizyon tarihini erteleme kararı aldı.
        •   1.282
        •   0
        17 Aralık 2020 tarihinde ülkemizde gösterime girmesi planlanan ve 2009 yılında dünya çapında ilk gösterime girdiğinde büyük bir sükse yapmayı başaran “Avatar” filminin devam halkası olan “Avatar 2”de Vin Diesel’in rol alacağı kesinleşti.
        •   573
        •   0
        Vin Diesel Resimleri Tümünü Gör
        Sinema Rehberi: Vizyondaki Filmler ve Gelecek Filmler ile ilgili detaylı bilgilere ulaşabilirsiniz. Sinemaya gitmeden önce izlemeyi düşündüğünüz filmlerin detaylarına, yönetmen, senarist, oyuncu ve teknik ekibiyle ilgili bilgilere, filmlerin fragman videolarına ve fotoğraf galerisine ulaşabilirsiniz.