Mesut Akusta

Doğum Tarihi: 22 Şubat 1964

Mesut Akusta Nereli? : Gözlü / Sarayönü / Konya.

Mesut Akusta kimdir? : Tiyatro, Dizi ve Sinema Oyuncusu. Konya'da dünyaya gözünü açan Mesut Akusta'nın babası Ali, Devlet Tarım ve Hayvan Üretme çiftliğinde teknisyenlik yapıyordu. İlkokulu Konya'da bitiren ünlü oyuncu babasının emekliliğinden sonra annesinin memleketi Afyon'a yerleşti. 1976 senesinde orta öğrenimini Afyon'da gören Mesut Akusta, orta okulun son yılında okuldan uzaklaştırma cezası aldı. Bir süre sonra da babasını kaybeden ünlü oyuncu ailesiyle beraber Ankara'ya yerleşti. Ankara'da Halk Eğitim Merkezleri'nin düzenlediği kurslara giden oyuncu Teknik Ressamlık bölümünü bitirdi. Sertifikasını almaya giden Mesut Akusta'nın gözü Tiyatro kurslarına kaydı ve Tiyatro kursuna da gitmek için harekete geçti. 1985 yılında Ankara'da kendi imkanlarını zorlayarak Tiyatro oynamaya başladı. Tam altı yılını Ankara Çocuk Tiyatrosu'nda geçiren ünlü oyuncu 1992 yılına kadar Ankara'da sahne aldı. Bu dönemde bir spor kulübünde lisanslı olarak kalecilikte yaptı.

1992 yılında İstanbul'a gelen Mesut Akusta, Hadi Çaman Yedi Tepe Oyuncuları'na katıldı. 1993 yılında ilk kez Tv dizisi olan "Şen Olasın Nuri Bey"de rol aldı. Ardından bir çok dizi ve filmde rol almaya başladı. "Yanlış Saksının Çiçeği" filmi ile 1997 yılında ilk kez beyaz perde karşısına çıktı.

 1. Lady Winsley
  Tüm Bilgiler
  Lady Winsley Fragmanlar, Komedi 
  Lady Winsley Film Özeti ve Detayları: Amerikalı ünlü roman yazarı Lady Winsley İstanbul'un en güzel adalarından birisi olan Büyükada'da öldürülür. Hemen Fergan adında ki bir müfettiş soruşturmanın başına getirilir. Müfettiş Fergan'a soruşturma da güzeller güzeli Azra eşlik eder. Azra ve Fergan İstanbul'un cenneti Büyükada'da pek çok şey öğrenecektir.Lady Winsley filminde yönetmen koltuğuna Hiner Saleem oturuyor. Filmde başrolleri ise; Fergan karakterini canlandıran Mehmet Kurtuluş, Azra karakterini canlandıran Ezgi Mola, Lady Winsley karakterini canlandıran Şenay Gürler, Kaptan Çelik karakterini canlandıran Ergun Kuyucu ve İsmail karakterini canlandıran Mesut Akusta paylaşıyor.
  • 2019
  • Belçika,Fransa,Türkiye
   • 1.479
   • 0
   7. Koğuştaki Mucize
   Tüm Bilgiler
   7. Koğuştaki Mucize Dram, Fragmanlar 
   7. Koğuştaki Mucize Film Özeti ve Detayları: Muğla ve İstanbul’da gerçekleştirilen yapımda olaylar; Yedi yaşındaki kızıyla aynı zeka yaşına sahip bir babanın adalet arayışını konu ediyor. “Senin baban kimselere benzemez, çünkü baban seninle aynı yaşta” sloganıyla yola çıkan film, uzun süre konuşulacağa benziyor.7. Koğuştaki Mucize filminde yönetmen koltuğuna Mehmet Ada Öztekin oturuyor. Filmde başrolleri ise; Aras Bulut İynemli, Nisa Sofiya Aksongur, Celile Toyon, İlker Aksum, Mesut Akusta, Deniz Baysal, Yurdaer Okur, Sarp Akkaya, Hayal Köseoğlu ve Deniz Celiloğlu paylaşıyor.
   • 2019
   • Türkiye
    • 10.372
    • 0
    Börü
    Tüm Bilgiler
    Börü Aksiyon, Fragmanlar 
    Börü Film Özeti ve Detayları: Bir televizyon kanalı için dizi olarak seçilen Börü finalini beyaz perde eşliğinde yapıyor. 34 50 telsiz kodlu Polis Özel Harekatı'nın en seçkin savaş timi Börü'de vatan aşkı için yanıp tutuşan yalnız kahramanların konusunu izleyeceğiz.Böre filminde yönetmen koltuğuna Can Emre ve Cem Özüduru ikilisi oturuyor. Filmde başrolleri ise; Gökçe Demir karakterini canlandıran Özge Gürel, Kaya Ülgen karakterini canlandıran Serkan Çayoğlu, Turan Kara karakterini canlandıran Atıf Emir Benderlioğlu, Kemal Boratav karakterini canlandıran Murat Arkın ve İrfan Aladağ karakterini canlandıran Mesut Akusta paylaşmıştır.
    • 2018
    • Türkiye
     • 2.573
     • 0
     Dağ
     Tüm Bilgiler
     Dağ Aksiyon, Dram 
     Bekir ve Oğuz bir birleri ile hiç geçinemeyen iki askerdir. Oğuz kısa dönem askerlik yapmakta, Bekir'de uzun dönem askerlik yapmaktadır. Oğuz'un yapmış olduğu kısa dönem askerliği ise Bekir hiç hazmedemez. Ancak ikili Dağ'a çıktıkları bir operasyon sırasında teröristler tarafından kıskaca alınır. Bekir ve Oğuz'un tek amaçları vardır; Oda hayatta kalabilmektir. İkili önce birbirine güvenmek zorundadır. Türkiye'de terör olaylarının yeniden gün yüzüne çıkmasıyla çekilen yapım Türk halkı tarafından büyük beğeni topladı. ALLAH tüm askerlerimizin yar ve yardımcısı olsun.
     • 2012
     • Türkiye
      • 3.958
      • 0
     Mesut Akusta Resimleri
     Sinema Rehberi: Vizyondaki Filmler ve Gelecek Filmler ile ilgili detaylı bilgilere ulaşabilirsiniz. Sinemaya gitmeden önce izlemeyi düşündüğünüz filmlerin detaylarına, yönetmen, senarist, oyuncu ve teknik ekibiyle ilgili bilgilere, filmlerin fragman videolarına ve fotoğraf galerisine ulaşabilirsiniz.