Kevin Costner

Tam Adı: Kevin Michael Costner

Doğum Tarihi: 18 Ocak 1955

Kevin Costner Nereli? : Lynwood / Kaliforniya / ABD

Kevin Costner kimdir? : Dizi ve Sinema Oyuncusu, Yönetmen, Yapımcı, İdari Yapımcı.

Ünlü aktör kendisi gibi oyuncu olan Cindy Costner ile 1978 yılında evlendi. Bu evliliğinden Lily, Annie ve Joe adında üç çocuğu bulunuyor. çiftin evliliği 1994 yılında son buldu. Kevin Costner 2004 yılında güzel manken Christine Baumgartner ile evlendi. Evliliği günümüzde devam ediyor. Bu evliliğinden Hayes Logan, Cayden Wyatt ve Grace Avery adında üç çocuğu bulunuyor. Ünlü aktörün toplamda altı çocuğu bulunuyor.

Kevin Costner Kazandığı Ödüller : 1991 yılında Kurtlarla Dans filmi ile En İyi Film Oscar'ı, En İyi Yönetmen Oscar'ı, Altın Küre Drama Dalında En İyi Sinema Filmi Ödülü, Altın Küre En İyi Yönetmen Ödülü, Amerikan Yönetmenler Birliği Film Dalında En İyi Yönetmen Ödülü, Amerikan Yapımcılar Birliği Uzun Metrajlı Film Dalında Yılın Yapımcısı Ödülü, Bağımsız Ruh Şeref Ödülü'nü kazanarak bir rekora imza attı. Ayrıca yine aynı film ile 1990 yılında National Board of Review En İyi Film Ödülü ve National Board of Review En İyi Yönetmen Ödülü'nü kazandı. 1992 yılında yine Kurtlarla Dans Filmi ile En İyi Yabancı Film Dalında Robert Ödülü'nü kazandı. 1992-1993 yılları arasında People's Choice Favori Drama Filmi Erkek Oyuncusu Ödülü'nü The Bodyguard Filmi ile kazandı. 2005 yılında San Francisco Film Eleştirmenleri En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu dalında Çember Ödülü'nü Öfkeli Aşıklar Filmi ile kazandı. 2013 yılında César Sinema Onur Ödülü kazandı. Yine 2013 yılında Altın Küre Mini Dizi veya Televizyon Filmi Dalında En İyi Erkek Oyuncu Ödülü ve Beyaz Perde Sanatçıları Derneği Mini Dizi veya TV Filmlerinde En İyi Erkek Oyuncu Ödülü'nü Hatfields & McCoys Dizisi kazandı. 2017 yılında Beyaz Perde Sanatçıları Derneği En İyi Oyuncu Kadrosu Ödülü ve Satellite En İyi Sinema Filmi Kadrosu Özel Başarı Ödülü kazandı. 2016 yılında International Nastro Ödülü kazandı. 2015 yılında Film Eleştirmenleri Yaşam Boyu Başarı Ödülü kazandı.

 1. Enzo: Yağmurda Yarış Sanatı
  Tüm Bilgiler
  Enzo: Yağmurda Yarış Sanatı Dram, Fragmanlar 
  Enzo: Yağmurda Yarış Sanatı Film Özeti ve Detayları: Dünyaca ünlü roman yazarı Garth Stein'in en çok satanlar listesinde yer alan The Art of Racing in the Rain'den uyarlanılarak beyaz perdeye aktarılan yapımda dünyaca ünlü aktör Kevin Costner Enzo karakterine sesiyle hayat veriyor. Filmde olaylar ise; Golden cinsi yaşlı bir köpek olan Enzo, insan yaşamına karşı oldukça şefkatli bir bakış açısına sahip. Enzo kendi tüm hayatını, çevresinden hızlıca akıp giden dünyayı gözlemler ve araba yarışçısı sahibi olan Denny, onun eşi olan Eve beyin tümörü ile savaş verir. Çiftin küçük kızları Zoe'den oluşan aile bireyleri Enzo için ciddi hayat dersleri almasına sebep olur ve bunları uygulayarak hayatını sürdürür.The Art of Racing in the Rain filminde yönetmen koltuğuna Simon Curtis oturuyor. Filmde başrolleri ise; Denny Swift karakterini canlandıran Milo Ventimiglia, Eve karakterini canlandıran Amanda Seyfried, Zoe karakterini canlandıran Ryan Kiera Armstrong, Maxwell karakterini canlandıran Martin Donovan ve Enzo karakterine sesiyle hayat veren Kevin Costner paylaşıyor.
  • 2019
  • ABD
   • 1.496
   • 0
   The Highwaymen
   Tüm Bilgiler
   The Highwaymen Dram, Fragmanlar 
   The Highwaymen Film Özeti ve Detayları: ABD'de ülkenin çok tehlikeli suçlularına karşı büyük bir mücadele başlar. Ancak FBI ve Adli Tıp Teknolojisi yetersiz kalır. Teknolojinin bile yetersiz kaldığı bu suçlulara karşı emekliye ayrılmış iki korucudan devlet yardım ister. Bonnie ve Clyde'ı isimli iki azılı suçluyu yakalamak için 1934 yılında emekli olan Maney Gault ve eski ortağı Frank Hamer tekrar işe geri döner. Bonnie ve Clyde dönemi bu iki korucunun dönemine rast gelmemiş ve iki korucu bu suç örgütünü yok etmek için her türlü imkan sağlanarak göreve getirilir. İki suçlu toplam on üç cinayet ve bir kaç soygun suçundan aranır. Ancak kimse izlerini bulamaz. Maney ve Frank ikilisi ise onların izini sürmek için kendi eski yöntemlerini dener. ABD'de ülkenin en meşhur suçluları olan Bonnie ve Clyde'e karşı kovalamaca başlar. Ancak Maney ve Frank için işler düşündükleri kadar kolay değildir. Hiç bir detayı atlamadan en ince ayrıntısına kadar incelemek zorundadırlar.The Highwaymen filminde yönetmen koltuğuna John Lee Hancock oturuyor. Filmde başrolleri ise; Frank Hamer karakterini canlandıran Kevin Costner, Maney Gault karakterini canlandıran Woody Harrelson, Ma Ferguson karakterini canlandıran Kathy Bates ve Gladys Hamer karakterini canlandıran Kim Dickens paylaşıyor.
   • 2019
   • ABD
    • 651
    • 0
    Suçlu – (Criminal)
    Tüm Bilgiler
    Suçlu – (Criminal) Aksiyon, Dram 
    Criminal Film Özeti ve Detayları: Son derece yetenekli ve hatıraları bol olan bir CIA ajanı görevden alınır. Sadece görevden alınmakla kalmayan bu CIA ajanının tüm yetenekleri ve hatıraları, oldukça tehlikeli bir adamın zihnine aktarılır. Ancak işler onların istediği gibi ilerlemez. Çünkü tehlikeli adamın fikirleri aktarımdan sonra değişmeye başlamıştır.Suçlu filminde yönetmen koltuğuna Ariel Vromen oturuyor. Filmde başrolleri ise; Jerico Stewart karakterine hayat veren Kevin Costner, Quaker Wells karakterine hayat veren Gary Oldman, Dr. Franks karakterine hayat veren Tommy Lee Jones, Bill Pope karakterine hayat veren Ryan Reynolds, Jill Pope karakterine hayat veren Gal Gadot ve Pete Greensleeves karakterine hayat veren Scott Adkins paylaşıyor.
    • 2016
    • ABD,İngiltere
     • 721
     • 0
     Whitney
     Tüm Bilgiler
     Whitney Belgesel, Biyografi 
     2012 yılında beklenmedik şekilde hayatını kaybeden dünyaca ünlü sanatçı olan Whitney Houston'un hayatının anlatıldığı başarılı bir belgesel filmi ülkemizde 16 Kasım 2018 tarihinde vizyonlarda boy göstermeye başladı. Kevin Macdonald’ın yönetmenliğini üstlendiği bu belgesel filminde Whitney Houston'un başarılı müzik hayatının yanında, özel hayatında yaşadığı pek çok şey de gün ışığına çıkıyor. Sanatçının yakınları ile yapılan ropörtajlar onunla ilgili bilinmeyen yönlerini de ortaya çıkarıyor.
     • 2018
     • İngiltere
      • 511
      • 0
      Kurtlarla Dans – (Dances with Wolves)
      Tüm Bilgiler
      Kurtlarla Dans – (Dances with Wolves) Dram, Fragmanlar 
      Kurtlarla Dans Film Özeti ve Detayları: Amerikan İç Savaşı'nın hakkı verilmiş kahramanlarından birisi olan Lieutenant Dunbar, 1865 yılında batının unuttuğu ve terk ettiği bir karakolata atanır. Atandığı görev onun için oldukça heyecan vericidir. Yapması gereken iş ise oraya gelecek olan askerleri beklemektir. Günleri oldukça keyifli geçen Lieutenant Dunbar, yeni tanıştığı Lakota Siyularıyla yakınlaşmaya başlar. İlerleyen günlerde barıştan başka birşey düşünmeyen kızılderilileri daha yakından tanıyan Dunbar onlarla arkadaşlık kurmaya başlar. Çok geçmeden Dunbar, artık onlardan birisi olduğunu kabul eder.Dances with Wolves filminde yönetmen koltuğuna Kevin Costner ve Kevin Reynolds ikilisi oturuyor. Filmde başrolleri ise; Lieutenant Dunbar karakterine hayat veren Kevin Costner, Stands With A Fist karakterini canlandıran Mary McDonnell, Wind In His Hair karakterini canlandıran Rodney A. Grant, Kicking Bird karakterini canlandıran Graham Greene ve Black Shawl karakterini canlandıran Tantoo Cardinal paylaşıyor.Ünlü aktör Kevin Costner'ın ilk yönetmenlik denemesi olan film Akademi Ödülleri'nde 12 Dalda OSCAR'a aday gösterildi. Akademi'nin en önemli dalı olan En İyi Film Ödülünü ve En İyi Yönetmen Ödülünü kazanmayı başardı.
      • 1990
      • ABD
       • 2.146
       • 0
      Sinema Rehberi: Vizyondaki Filmler ve Gelecek Filmler ile ilgili detaylı bilgilere ulaşabilirsiniz. Sinemaya gitmeden önce izlemeyi düşündüğünüz filmlerin detaylarına, yönetmen, senarist, oyuncu ve teknik ekibiyle ilgili bilgilere, filmlerin fragman videolarına ve fotoğraf galerisine ulaşabilirsiniz.