Idris Elba

Tam Adı: Idrissa Akuna Elba

Doğum Tarihi: 6 Eylül 1972

Doğduğu Yer: Londra / İngiltere.

Medeni Durumu: Bekar.

Eşlerinin Adı: Hanne Norgaard 1999 yılında evlendi. 2003 yılında ayrıldı. Bu evliliğinden Isan Elba isimli bir kızı oldu. Sonya Nicole Hamlin 2006 yılında evlendi. Evliliği sadece altı hafta sürdü ve aynı yıl içinde boşandı. Naiyana Garth 2013 yılında ilişkisi başladı. 2016 yılında ayrıldı. Bu birlikteliğinden Winston Elba adında bir oğlu oldu. Sanatçı Naiyana Garth ile evlilik yapmadı.

Çocukları: 2 çocuğu vardır. İsimleri: Isan Elba ve Winston Elba.

Idris Elba Kimdir?: Dj, Şarkıcı, Yapımcı ve Sinema ve Dizi Oyuncusu.

Burç: Başak.

Batı Afrika'da yer alan Sierra Leone'lu babası ve Ganalı annesinin Londra'da 6 Eylül 1972 tarihinde dünyaya getirdiği Idris Elba'nın gerçek adı Idrissa Akuna Elba'dır. Doğup büyüdüğü yer olan Londra'da Caning Town'da ilk okula başlayan ünlü sanatçı oyunculuğa da o dönemlerde heves etti. Henüz yirmi yaşına gelmemişken çeşitli barlarda DJ'lik yapan Idris Elba yirmili yaşlara geldiğinde çeşitli İngiliz ve Amerikan filmlerinde irili ufaklı rol almaya başladı. Aktörlüğe oldukça hevesli olmasına rağmen hayatının hiç bir evresinde aktörlük eğitimi almayan ünlü sanatçı hip hop tarzı müziklerde DJ Big Driis olarak tanınır. 1986 yılında amcasının düğün organizasyonlarında ki DJ'lik işlerine yardımcı olmaya başlayan sanatçı 1987 yılında kendi DJ'lik firmasını açmıştır. Firmasını açtıktan sonra DJ Big Driis lakabıyla ünlü gece kulüplerinde DJ olarak çalışmaya başlamıştır.

Yine yirmili yaşlarında televizyon dizileri için seçmelere katılmıştır. İlk olarak 1995 yılında Bramwell isimli dizi de iyi bir rol almış ve oldukça başarılı olmuştur. Sanatçı New York'a taşınana kadar bir çok dizi de irili ufaklı rol almış ve üstesinden gelmeyi başarmıştır. Onu dünyaya tanıtan dizi ise 2002 yılında çekilen The Wire'de ki uyuşturucu baronunu canlandırdığı Stringer karakterini ve 2010 yılında çekilen Luther dizisinde ki John Luther karakteri olmuştur. John Luther karakteri Idris Elba'ya 2012 yılında Altın Küre Mini Dizi veya Televizyon Filmi Dalında En İyi Erkek Oyuncu Ödülü'nü, 2016 yılında Beyaz Perde Sanatçıları Derneği Mini Dizi veya TV Filmlerinde En İyi Erkek Oyuncu Ödülü'nü ve yine 2016 yılında Eleştirmenlerin Seçimi Televizyon Ödülleri Mini Dizi veya TV filmlerinde En İyi Erkek Oyuncu Ödülü'nü getirmiştir.

 1. Cats
  Tüm Bilgiler
  Cats Animasyon, Dram 
  Cats Film Özeti ve Detayları: Jellicles adı verilen bir kedi kabilesi, bir gece yaşanan olayların ardından yaşamları tamamen değişir. Kediler için tam bir cennet olarak kabul edilen Heaviside adında bir bölge vardır. Heaviside simgesi ise yeniden doğuş anlamına gelir. Kral ise oraya gidecek olan kediyi seçmekle yükümlüdür. Macavity adında ki kötü niyetli bir kedi seçim öncesi kralı kaçırır. Olacak olan şeyleri önlemek ise diğer kedi grubuna düşer. Film, Cats müzikalinden uyarlanılarak beyaz perdeye aktarıldı.Cats filminde yönetmen koltuğuna Tom Hooper oturuyor. Dünya çapında ünlü oyuncuların rol aldığı yapımda kötü kedi Macavity karakterini Idris Elba canlandırıyor. Filmin oyuncu kadrosu ve rolleri ise şu şekilde; Grizabella karakterini canlandıran Jennifer Hudson, Bombalurina karakterini canlandıran Taylor Swift, Jennyanydots karakterini canlandıran Rebel Wilson, Victoria karakterini canlandıran Francesca Hayward ve Gus The Theatre Cat karakterini canlandıran Ian McKellen gibi isimler rol almıştır.
  • 2019
  • ABD
  • 2.287
  • 0
  Hızlı ve Öfkeli: Hobbs ve Shaw – (Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw)
  Tüm Bilgiler
  Hızlı ve Öfkeli: Hobbs ve Shaw – (Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw) Aksiyon, Fragmanlar 
  Hızlı ve Öfkeli: Hobbs ve Shaw Film Özeti ve Detayları: Çok sevilen Hızlı ve Öfkeli serisinin Spin-off filmi olan Hobbs and Shaw Filminde olaylar; Yıllarca birbirlerini alt etmek için yoğun bir mücadele veren Luke Hobbs ve İngiliz eski asker Deckard Shaw, bu defa işbirliği içinde çalışmak zorundadır. Bu iki eski düşmanı biraraya getiren konu ise insanlığın ciddi şekilde biyolojik tehdit altına girişi olmuştur. Brixton adında ki bir anarşist siber genetik ile güçlendirilmiştir. İnsanoğlunun sil baştan değişmesine neden olacak bir virüsü ele geçiren Brixton’a karşı güç birliği yapan biri kanun adamı Hobbs ve diğeri kanunları hiçe sayan Shaw acaba Brixton’u alt etmeyi başarabilecek midir?Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw filminde yönetmen koltuğuna David Leitch oturuyor. Filmde başrolleri ise; Luke Hobbs karakterini canlandıran Dwayne Johnson, Deckard Shaw karakterini canlandıran Jason Statham, Brixton karakterini canlandıran Idris Elba, Magdelene Shaw karakterini canlandıran Helen Mirren ve Hattie Shaw karakterini canlandıran Vanessa Kirby paylaşıyor.
  • 2019
  • ABD
  • 12.167
  • 0
  Thor: Ragnarok
  Tüm Bilgiler
  Thor: Ragnarok Aksiyon, Fantastik 
  Thor: Ragnarok Film Özet ve Detayları: Asgard'tan oldukça uzak, evrenin diğer ucunda bulunan Thor kendisine hiç bir şekilde çıkış yolu bulamamaktadır. Her zaman yanında bulundurduğu güçlü çekici aksi gibi bu defa yanında değildir. Thor'un Asgard'tan uzak oluşu, Asgard'ı adeta yıkımın eşiğine getirmiştir. Ragnoarok zamanı artık gelmiştir. Şayet gerçekleşirse bütün Asgard halkı helak olacaktır. Buna sebep veren kişi ise acımasızlığı ile bilinen Hela'dır. Thor'un Asgard'ı kurtarabilmesi için ise tek şansı vardır. Önce özgür kalmalı, daha sonra da eski müttefi ki olan Hulk ile gireceği ölümcül yarışmayı kazanmalıdır.Filmde yönetmen koltuğuna Taika Waititi oturuyor. Başrollerini ise; Thor karakterini canlandıran Chris Hemsworth, Loki karakterini canlandıran Tom Hiddleston, Hela karakterini canlandıran Cate Blanchett, Heimdall karakterini canlandıran Idris Elba, Grandmaster karakterini canlandıran Jeff Goldblum ve Skurge karakterini canlandıran Karl Urban paylaşmıştır.
  • 2017
  • ABD
  • 2.095
  • 0
  Pasifik Savaşı: İsyan – (Pacific Rim: Uprising)
  Tüm Bilgiler
  Pasifik Savaşı: İsyan – (Pacific Rim: Uprising) Aksiyon, Bilim Kurgu 
  Jake, babasının uzaylılara karşı verdiği olağan üstü mücadelede yaşamını yitirdikten sonra pilotluk eğitimini yarıda bırakmıştır. Geleceğin en iyi pilotları arasında gösterilen Jake artık suç dünyasına da karışmıştır. Bir süre sonra kız kardeşi Maka Mori ile karşılaşan Jake için her şeyin yeniden başlaması için bir şans doğar. Kardeşi Mori ona son bir şans tanıyarak dünyayı yeniden tehdit altına sokan gizemli güçlerle savaşma şansı tanır. Henüz 15 yaşında Jeeger hackeri olan Amara, çok yetenekli pilot olan Lambertve ile güçlerini birleştiren Jake, dünyanın en güçlü savunma ağını oluşturacaktır. Yapım 23 Mart 2018 tarihinde ülkemizde de gösterime girmiştir.
  • 2018
  • ABD
  • 2.182
  • 0
  Yenilmezler 3: Sonsuzluk Savaşı – (Avengers: Infinity War)
  Tüm Bilgiler
  Yenilmezler 3: Sonsuzluk Savaşı – (Avengers: Infinity War) Aksiyon, Bilim Kurgu 
  Yenilmezler 3: Sonsuzluk Savaşı Film Özeti ve Detayları: Iron Man ve Kaptan Amerika arasında yaşanan gerilimin ardından tüm kahramanlar birbirlerinden ayrı düşmüştür. Herkes kendisine destek olanları yanlarına çekerek dünyayı koruma çabası içine girmiştir. Ama dünya çok büyük bir tehdit altındadır. Thanos sonsuz bir güç kaynağı olan sonsuzluk taşlarının peşine düşer ve bu durum oldukça tehlike sinyalleri verir. Dünya tekrar insanlar için savaşan süper kahramanlara büyük ihtiyaç duyar. Tehdit o kadar büyüktür ki süper kahramanların hiç birisi tek başına bu güce karşı koyamaz. Hepsi yeniden bir araya gelmek zorundadır. Devasa oyuncu kadrosu ile bir kez daha karşımıza çıkan Yenilmezler serisi izleyicisinden büyük ilgi gördü. Film 27 Nisan 2018 tarihinde ülkemizde de gösterime girdi.
  • 2018
  • ABD
  • 5.629
  • 2
  Kara Kule – (The Dark Tower)
  Tüm Bilgiler
  Kara Kule – (The Dark Tower) Aksiyon, Bilim Kurgu 
  Kara Kule büyük tehdit altındadır. Dünya yok olmak üzeredir. Bunu engelleyebilecek tek kişi ise Roland Deschain'dir. Walter Odime iismli herkes tarafından Siyah Giyinen Adam olarak bilinen kişi Kara Kule'yi yok edip dünyayı yerle bir etmek istemektedir. İkili arasında muhteşem bir savaş başlayacaktır.The Dark Tower - Kara Kule Filmi ülkemizde 4 Ağustos 2017 tarihinde gösterime girmiş olup, büyük gişe hasılatı yapmayı başarmıştır.
  • 2017
  • ABD,Güney Afrika
  • 1.627
  • 0
  Aramızdaki Sözler – (The Mountain Between Us)
  Tüm Bilgiler
  Aramızdaki Sözler – (The Mountain Between Us) Aksiyon, Dram 
  Ben Bass ve Alex Martin ikisinin hayatı da bir uçak kazası ile kesişir. Kaldıkları otelde hava şartlarından ötürü mahsur kalmışlardır. Ancak ikisinin de işlerinden ötürü o gün mutlaka oradan ayrılmaları gerekmektedir. Özel bir uçak kiralayan Ben ve Alex için korku dolu anlar bindikleri uçağın yere çakılması ile başlar. Uçak mürettebatı hayatını kaybetmiş, kazadan sadece ikisi kurtulmuştur. Kazadan büyük bir şokla kurtulan ikili için zorlu süreç bu aşamada başlar. Doğa şartlarının çok zor olduğu ve yardımın hava düzelene dek asla gelmeyeceğini bildikleri bir dağın zirvesinde mahsur kalmışlardır. En yakın merkez ise kendilerine yüzlerce kilo metre uzaklıktadır. Ben ve Alex için birbirlerine destek olmaktan başka seçenek yoktur.
  • 2018
  • ABD
  • 1.141
  • 0
  12
Idris Elba Haberleri Tümünü Gör
Dünya genelini etkisi alan Corona virüse yakalanan Idris Elba, virüse karşı bağışıklık kazanmaya başladıklarını açıkladı.
 •   997
 •   0
Britanyalı oyuncu Idris Elba, sosyal medya hesabından yaptığı açıklama ile Corona virüs testinin pozitif çıktığını duyurdu.
 •   1.147
 •   0
Idris Elba Resimleri Tümünü Gör
Sinema Rehberi: Vizyondaki Filmler ve Gelecek Filmler ile ilgili detaylı bilgilere ulaşabilirsiniz. Sinemaya gitmeden önce izlemeyi düşündüğünüz filmlerin detaylarına, yönetmen, senarist, oyuncu ve teknik ekibiyle ilgili bilgilere, filmlerin fragman videolarına ve fotoğraf galerisine ulaşabilirsiniz.