Altan Erkekli

Tam Adı: Reşit Altan Erkekli

Doğum Tarihi: 18 Ocak 1955

Doğduğu Yer: İstanbul / Türkiye.

Medeni Durumu: Evli.

Eşlerinin Adı: Şebnem Gürsoy Talay. 1987 yılında evlendi. 1991 yılında ayrıldı. Bu evlliğinden Efe Erkekli adında bir oğlu oldu. Ebru Erkekli 1997 yılında evlendi. Bu evliliğinden de iki çocuğu oldu. Evliliği günümüzde devam ediyor.

Çocukları: 3 çocuğu vardır. İsimleri: Efe Erkekli, Can ve Ali Erkekli

Altan Erkekli Kimdir?: Sinema ve Tiyatro oyuncusu.

Burç: Oğlak.

18 Ocak 1955 tarihinde Burhanettin ve Kamuran çiftinin İstanbul'da dünyaya gelen oğlu olan Altan Erkekli çocukluk dönemini İstanbul Koşuyolu'nda geçirmiştir. Babası Burhanettin tam bir Türk subayı olup, annesi Kamuran ise oldukça nüktedan bir kadın olarak dikkat çeker. Bazen bıyık takar, bazen sesini değiştirir, bazense erkek kıyafetleri giyip mahallesinde oturan yaşlıları korkuturdu. Ünü oyuncu 11 yaşına geldiğinde Diyarbakır'da yer alan Maarif Koleji'nde yatılı olarak okumaya başladı. Liseye geçtiğinde tekrar İstanbul'a dönen Altan Erkekli Kadıköy Maarif Lisesi'ne (Kadıköy Anadolu Lisesi) yazıldı. Üniversite yaşamını 1975 yılında Ankara Üniversitesi Tarih ve Çoğrafya Fakültesi Tiyatro Bölümü'nde okudu. Üniversiteye başladığı dönemde oyunculuğa da profesyonel anlamda başlayan ünlü oyuncu 1980 yılında Menemen'e askere gitti ve vatani görevini kısa dönem olarak tamamladı.

1975 yılında üniversiteye başlaması ile Ankara Sanat Tiyatrosu'na katıldı. 1985 yılında ise Devlet Tiyatroları'nın Çocuk ve Gençlik Tiyatroları bölümünde işe başladı. 1989 yılına gelindiğinde ise tekrar Ankara Sanat Tiyatrosu'na geçiş yaptı ve 2000 yılına kadar burada ki görevine devam etti. 1994 ve 2000 yılları arasında Ankara Üniversitesi'nda öğrenim görevlisi olarak çalıştı. 2000 yılında Ankara Sanat Tiyatrosu'nu bırakan ünlü oyuncu Yılmaz Erdoğan ve Demet Akbağ gibi isimlerin yer aldığı Beşiktaş Kültür Merkezi'ne katıldı. Bir Demet Tiyatro ile büyük bir ün yakalayan Altan Erkekli pek çok sinema filminde de başarılı bir oyunculuk ortaya koydu. Sadece sinema filmleri değil televizyon kanallarında ki dizilerde de rol alan Altan Erkekli gösterdiği perfonmans ile büyük takdir topladı. En iyi hobileri olarak ata binmek ve araba kullanmak olan ünlü aktörün iyi derece de İngilizcesi de mevcut. 2009 yılında Cumhuriyet Halk Partisi'nden Beşiktaş Belediye Meclis üyesi oldu.

 1. Enes Batur Gerçek Kahraman
  Tüm Bilgiler
  Enes Batur Gerçek Kahraman Fragmanlar, Komedi 
  Enes Batur Gerçek Kahraman Film Özeti ve Detayları: Çektiği videoları kişisel Youtube hesabında paylaşarak milyonlarca takipçi edinen Enes Batur ilk rol aldığı "Enes Batur Hayal mi Gerçek mi?" filminden sonra devam halkası olarak "Enes Batur Gerçek Kahraman" filmi ile hayranlarının karşısına çıkıyor. Bu filmde Enes Batur'a Türk Sineması'nın en önde gelen isimlerinden birisi olan Altan Erkekli, Damla Aslanalp, Buket Dereoğlu, Kanbolat Görkem Aslan, Atilla Pekdemir ve Ömer Başdoğan gibi isimler eşlik ediyor. Filmin 31 Mayıs 2019 tarihinde vizyona girmesi bekleniyor.
  • 2019
  • Türkiye
  • 8.349
  • 5
  Hababam Sınıfı Yeniden
  Tüm Bilgiler
  Hababam Sınıfı Yeniden Fragmanlar, Komedi 
  Hababam Sınıfı Yeniden Film Özeti ve Detayları: Türk Sineması'nın efsane haline gelmiş öğretici komedilerinden birisi olan Rıfat Ilgaz'ın eseri Hababam Sınıfı 2019 versyonu ile yeniden karşımıza çıkıyor. Başrollerinde Altan Erkekli, Hande Katipoğlu, Toygan Avanoğlu, Sadi Celil Cengiz ve Hasan Say'ın rol aldığı filmde yönetmen koltuğuna Doğa Can Anafarta oturuyor. Yapımcılığını Hann Media'nın üstlendiği filmin yeni karakter ve jenerasyon ile klasikleşmiş filmden farklı olacağı belirtiliyor.
  • 2019
  • Türkiye
  • 666
  • 0
  Çiçero
  Tüm Bilgiler
  Çiçero Casusluk, Dram 
  Çiçero Film Özeti ve Detayları: Ankara'da yer alan İngiliz Büyükelçiliği'nde 2. Dünya Savaşı esnasında uşak olarak çalışan İlyas Bazna, bir süre sonra Almanlar için casusluk yapmaya başlar. İçerde ki bir çok bilgiye kolay bir şekilde ulaşabilen İlyas'a Almanlar bir süre sonra Çiçero kodunu verir. İlyas Bazna yaptıkları ile savaşın seyrini büyük ölçüde değiştirmesine rağmen T4 uygulaması yüzünden engelli vatandaşların gaz odalarına alınmasına ve iğne yolu ile uyutulmalarına engel olamaz. Film, İlyas Bazna'nın 2. Dünya Savaşı'nda ve sonrasında nasıl etki yarattığını anlatıyor.Çiçero filminde yönetmen koltuğuna Serdar Akar oturuyor. Filmde başrolleri ise; İlyas Bazna karakterini canlandıran Erdal Beşikçioğlu, Burcu Biricik, Ertan Saban, Tamer Levent ve Altan Erkekli paylaşıyor.
  • 2019
  • Türkiye
  • 1.517
  • 0
  Bir Dilek Tut
  Tüm Bilgiler
  Bir Dilek Tut Aile, Dram 
  Bir Dilek Tut Film Özeti ve Detayları: Filmin ana teması iyilik yapmayı ve gerçek sevgiye odaklanıyor. Yönetmenliğini Meta Akkuş'un üstlendiği filmde başrolleri; Altan Erkekli, Vildan Atasever, İhsan Berk Aydın, Ceren Reis, İlker Kızmaz, Melissa Giz Cengiz ve Arda Kalaycı paylaşıyor.
  • 2019
  • Türkiye
  • 332
  • 2
  Bizi Hatırla
  Tüm Bilgiler
  Bizi Hatırla Dram, Fragmanlar 
  Kaan işinde oldukça başarılı, her zaman hayalini kurduğu üst mevki ve kariyere ulaşmayı başarmış, evli ve iki çocuk babası bir adamdır. Ailesi ile beraber sakin bir yaşam süren Kaan, yoğun iş temposundan ötürü sahil şehrinde yaşayan babası Eşref'i oldukça ihmal etmiştir. Bir gün babasının rahatsızlandığını öğrenen Kaan, işlerinin yoğunluğuna rağmen babasının yanına gider. Ancak işinde ki tempo onu babasının yanında vakit geçirmesine izin vermez. Kaan, babasını kendi evine götürür. Baba Eşref ise bu durumdan rahatsızlık duyar. Kaan'ın ailesine rahatsızlık vermekten çekinir ve geri dönmek ister. Eşref ve Kaan bu durumu gördüklerinde birbirlerine karşı ne kadar yabancılaşmış olduklarını fark ederler. Kaan babası ile aynı evde yeniden bağ kurma çabası içindeyken oldukça zorlu kararlar vermek zorunda kalmakla beraber vicdan muhasebesi yapmaya da başlayacaktır.23 Kasım'da Sinema salonlarında boy gösterecek olan Bizi Hatırla filminde yönetmen koltuğuna Çağan Irmak oturuyor. Filmin başrollerini ise; Altan Erkekli, Tolga Tekin ve Özge Özberk oynuyor.
  • 2018
  • Türkiye
  • 462
  • 0
  Ayla
  Tüm Bilgiler
  Ayla Dram, Fragmanlar 
  Kore savaşına katılan Türkiye, ülkeye pek çok sayıda asker göndermiştir. Bu askerlerden birisi de Astsubay Süleyman'dır. Küçük bir kız çocuğu bulan Süleyman Astsubay, adını bilmediği bu kıza Ayla adını verir. Aylarca kızı Kore'de kendi himayesi altında tutan Süleyman Astsubay, savaş sona erdiğinde Ayla'yı da yanına alarak Türkiye'ye gelmek ister. Ancak Kore yasalarına göre küçük kızın Türkiye'ye gelmesi imkansızdır. Süleyman ne yapıp ettiyse kanuni olarak Ayla'yı yanına alamaz. Gayri resmi yollar ile onu Türkiye'ye sokmak isteyen Süleyman, sınırda yakalanır ve Ayla geri götürülür. Çaresizce Türkiye'ye tek başına dönen Astsubay, Ayla'yı yıllar boyunca unutamamıştır. 60 yıl aradan sonra ise bir belgesel yapımcısının yardımı ile Ayla'ya yeniden kavuşacaktır. Film gerçek bir yaşam hikayesi olan Süleyman Dilbirliği ve Ayla arasında yaşanan olayları konu ediniyor. 3 Ödül kazanmayı başaran yapım OSCAR Ödüllerine'de aday gösterilmiştir.
  • 2017
  • Türkiye
  • 705
  • 1
  Organize İşler
  Tüm Bilgiler
  Organize İşler Dram, Fragmanlar 
  Organize İşler Film Özeti ve Detayları: Oldukça karmaşık ve suçlarla dolu olan İstanbul'da Süpermen kostümü giyip ekmek parası kazanmaya çalışan bir adam kendisini birden bire suçluların dünyasında bulur. Suç dünyasının tam ortasına düşmüş olan bu adam, sıradan masum bir kadına aşık olacak ve herkesin kafasını karıştırıp, bir yandan da hayatta kalmaya çalışacaktır.Organize İşler filminde yönetmen koltuğuna Yılmaz Erdoğan oturuyor. Filmde başrolleri ise; Asım Noyan karakterini canlandıran Yılmaz Erdoğan, Süpermen Samet karakterini canlandıran Tolga Çevik, Nuran Ocak karakterini canlandıran Demet Akbağ, Yusuf Ziya Ocak karakterini canlandıran Altan Erkekli, Müslüm Durulmaz karakterini canlandıran Cem Yılmaz ve Umut Ocak karakterini canlandıran Özgü Namal paylaşıyor.
  • 2005
  • Türkiye
  • 429
  • 0
  12
Altan Erkekli Haberleri
Youtube hesabında ki paylaşımlarla kendisine milyonlarca hayran kazanmayı başaran sosyal medya fenomeni Enes Batur'un yeni filmi "Enes Batur Gerçek Kahraman" filminden ilk fragman yayınlandı.
 •   818
 •   0
Altan Erkekli Resimleri Tümünü Gör
Sinema Rehberi, Vizyondaki Filmler ve Gelecek Filmler ile ilgili detaylı bilgilere ulaşabilirsiniz. Sinemaya gitmeden önce izlemeyi düşündüğünüz filmlerin detaylarına, yönetmen, senarist, oyuncu ve teknik ekibiyle ilgili bilgilere, filmlerin fragman videolarına ve fotoğraf galerisine ulaşabilirsiniz.