Altan Erkekli

Tam Adı: Reşit Altan Erkekli

Doğum Tarihi: 18 Ocak 1955

Doğduğu Yer: İstanbul / Türkiye.

Medeni Durumu: Evli.

Eşlerinin Adı: Şebnem Gürsoy Talay. 1987 yılında evlendi. 1991 yılında ayrıldı. Bu evlliğinden Efe Erkekli adında bir oğlu oldu. Ebru Erkekli 1997 yılında evlendi. Bu evliliğinden de iki çocuğu oldu. Evliliği günümüzde devam ediyor.

Çocukları: 3 çocuğu vardır. İsimleri: Efe Erkekli, Can ve Ali Erkekli

Altan Erkekli Kimdir?: Sinema ve Tiyatro oyuncusu.

Burç: Oğlak.

18 Ocak 1955 tarihinde Burhanettin ve Kamuran çiftinin İstanbul'da dünyaya gelen oğlu olan Altan Erkekli çocukluk dönemini İstanbul Koşuyolu'nda geçirmiştir. Babası Burhanettin tam bir Türk subayı olup, annesi Kamuran ise oldukça nüktedan bir kadın olarak dikkat çeker. Bazen bıyık takar, bazen sesini değiştirir, bazense erkek kıyafetleri giyip mahallesinde oturan yaşlıları korkuturdu. Ünü oyuncu 11 yaşına geldiğinde Diyarbakır'da yer alan Maarif Koleji'nde yatılı olarak okumaya başladı. Liseye geçtiğinde tekrar İstanbul'a dönen Altan Erkekli Kadıköy Maarif Lisesi'ne (Kadıköy Anadolu Lisesi) yazıldı. Üniversite yaşamını 1975 yılında Ankara Üniversitesi Tarih ve Çoğrafya Fakültesi Tiyatro Bölümü'nde okudu. Üniversiteye başladığı dönemde oyunculuğa da profesyonel anlamda başlayan ünlü oyuncu 1980 yılında Menemen'e askere gitti ve vatani görevini kısa dönem olarak tamamladı.

1975 yılında üniversiteye başlaması ile Ankara Sanat Tiyatrosu'na katıldı. 1985 yılında ise Devlet Tiyatroları'nın Çocuk ve Gençlik Tiyatroları bölümünde işe başladı. 1989 yılına gelindiğinde ise tekrar Ankara Sanat Tiyatrosu'na geçiş yaptı ve 2000 yılına kadar burada ki görevine devam etti. 1994 ve 2000 yılları arasında Ankara Üniversitesi'nda öğrenim görevlisi olarak çalıştı. 2000 yılında Ankara Sanat Tiyatrosu'nu bırakan ünlü oyuncu Yılmaz Erdoğan ve Demet Akbağ gibi isimlerin yer aldığı Beşiktaş Kültür Merkezi'ne katıldı. Bir Demet Tiyatro ile büyük bir ün yakalayan Altan Erkekli pek çok sinema filminde de başarılı bir oyunculuk ortaya koydu. Sadece sinema filmleri değil televizyon kanallarında ki dizilerde de rol alan Altan Erkekli gösterdiği perfonmans ile büyük takdir topladı. En iyi hobileri olarak ata binmek ve araba kullanmak olan ünlü aktörün iyi derece de İngilizcesi de mevcut. 2009 yılında Cumhuriyet Halk Partisi'nden Beşiktaş Belediye Meclis üyesi oldu.

 1. Hababam Sınıfı Yaz Oyunları
  Tüm Bilgiler
  Hababam Sınıfı Yaz Oyunları Fragmanlar, Komedi 
  Hababam Sınıfı Yaz Oyunları Film Özeti ve Detayları: Kıbrıs'ta düzenlenecek olan geleneksel yaz oyunlarına Özel Çamlıca Lisesi öğrencileri katılım hakkı kazanır. Okul müdürü Pinti Lütfullah, yarışmaya katılacak öğrencileri Fen sınıfından seçmeye karar verir. Bunu öğrenen Hababam Sınıfı öğrencileri, Fen sınıfından müdürün seçtiği dört öğrencinin peşine düşer. Öğrencilerin Kıbrıs'a yarışmaya gideceği gün uçakta Fen sınıfı öğrencileri yerine Yakışıklı, Dede Kıbrıs, Racon ve Format görünür. Hababam Sınıfı'nın bu dört öğrencisinin aklı kesinlikle yarışmada değildir. Onlar için yapılması gereken tek şey çok eğlenecekleri bir tatildir. Ama hesaplamadıkları şey bu yarışma Hababam'ın, arkadaşlığın ve birlik olmanın ne demek olduğunu en iyi şekilde anlamalarına yardımcı olacaktır.Hababam Sınıfı Yaz Oyunları filminde yönetmen koltuğuna Doğa Can Anafarta oturuyor. Filmde başrolleri ise; Altan Erkekli, Toygan Avanoğlu, Yusuf Çim, Fırat Albayram, Hakan Meriçliler ve Giray Altınok paylaşıyor.
  • 2020
  • Türkiye
  • 3.892
  • 0
  Aşkımızın Telvesi
  Tüm Bilgiler
  Aşkımızın Telvesi Aile, Fragmanlar 
  Aşkımızın Telvesi Film Özeti ve Detayları: Kız isteme merasimi için bir araya gelen iki aile, hal böyleyken bol köpüklü Türk kahvesi herkesin önünde olmazsa olmaz. Gelin adayı kahveleri büyük bir heyecanla hazırlar. Artık kız istemelerde gelenek haline gelen tuzlu kahve, gelinin şaşkınlığıyla damat yerine başka bir aile bireyine verilirse ne olur? Tabi ki tam bir şenlik olur!Beyaz Eşya sektörünün Türkiye devi Arçelik’in Yeni Telve için hazırladığı reklam filminde, bir kız isteme merasimi düzenlenir. Bu merasimde tuzlu kahve damat yerine başka birisine verilir. Ancak kahveler yudumlanmadan gelin adayının tuzlu kahveyi kime verdiğini bulması gerekir. Tam bir aile komedisini izlemeye hazır olun!Aşkımızın Telvesi filminde yönetmen koltuğuna İsmet Kurtuluş oturuyor. Filmde başrolleri ise; Derya Alabora, Altan Erkekli, Cansu Kurgun ve Can Seçki paylaşıyor.
  • 2019
  • Türkiye
  • 2.237
  • 0
  Ağır Romantik
  Tüm Bilgiler
  Ağır Romantik Fragmanlar, Komedi 
  Ağır Romantik Film Özeti ve Detayları: Konservatuvar öğrencisi olan Aslı’nın annesi sanatla ilgilidir, babası ise profesördür. Genç Aslı bir gün Beyoğlu’nda yürürken çantasını bir kapkaççıya kaptırır. Bu andan itibaren Aslı’nın hayatı çok farklı bir boyut kazanır. Aslı, yaşadığı korkuyla büyük bir şoka girerken, olayı gören Kerem, adında ki genç ise ona yardım eder ve çantayı kapkaççıdan alarak Aslı’ya teslim eder. Bu olay vasıtasıyla tanışan Kerem ve Aslı ilerleyen günlerde de görüşür ve kısa süre de aralarında bir ilişki başlar. Kerem, Aslı’ya kendisini çok farklı birisi olarak tanıtmıştır. Kendisini Finans uzmanı olarak tanıtan Kerem, aslında babasının İstanbul’un en büyük kapkaç çetesinin başı olduğunu da gizler. Ancak ikili arasında yaşanan olaylar, en mutlu oldukları günün akıllarından hiç çıkmayacak bir güne dönüşmesine sebep olur.Ağır Romantik filminde yönetmen koltuğuna Deniz Denizciler oturuyor. Filmde başrolleri ise; Aslı karakterini canlandıran Tuvana Türkay, Kerem karakterini canlandıran Onur Tuna, Sermiyan Midyat, Altan Erkekli ve Semra Dinçer paylaşıyor.Dağıtım Şirketi: CJ Entertainment Turkey
  • 2020
  • Türkiye
  • 2.401
  • 0
  Enes Batur Gerçek Kahraman
  Tüm Bilgiler
  Enes Batur Gerçek Kahraman Fragmanlar, Komedi 
  Enes Batur Gerçek Kahraman Film Özeti ve Detayları: Çektiği videoları kişisel Youtube hesabında paylaşarak milyonlarca takipçi edinen Enes Batur ilk rol aldığı "Enes Batur Hayal mi Gerçek mi?" filminden sonra devam halkası olarak "Enes Batur Gerçek Kahraman" filmi ile hayranlarının karşısına çıkıyor. Bu filmde Enes Batur'a Türk Sineması'nın en önde gelen isimlerinden birisi olan Altan Erkekli, Damla Aslanalp, Buket Dereoğlu, Kanbolat Görkem Aslan, Atilla Pekdemir ve Ömer Başdoğan gibi isimler eşlik ediyor. Filmin 31 Mayıs 2019 tarihinde vizyona girmesi bekleniyor.
  • 2019
  • Türkiye
  • 12.899
  • 6
  Hababam Sınıfı Yeniden
  Tüm Bilgiler
  Hababam Sınıfı Yeniden Fragmanlar, Komedi 
  Hababam Sınıfı Yeniden Film Özeti ve Detayları: Türk Sineması'nın efsane haline gelmiş öğretici komedilerinden birisi olan Rıfat Ilgaz'ın eseri Hababam Sınıfı 2019 versyonu ile yeniden karşımıza çıkıyor. Başrollerinde Altan Erkekli, Hande Katipoğlu, Toygan Avanoğlu, Sadi Celil Cengiz ve Hasan Say'ın rol aldığı filmde yönetmen koltuğuna Doğa Can Anafarta oturuyor. Yapımcılığını Hann Media'nın üstlendiği filmin yeni karakter ve jenerasyon ile klasikleşmiş filmden farklı olacağı belirtiliyor.
  • 2019
  • Türkiye
  • 846
  • 0
  Çiçero
  Tüm Bilgiler
  Çiçero Casusluk, Dram 
  Çiçero Film Özeti ve Detayları: Ankara'da yer alan İngiliz Büyükelçiliği'nde 2. Dünya Savaşı esnasında uşak olarak çalışan İlyas Bazna, bir süre sonra Almanlar için casusluk yapmaya başlar. İçerde ki bir çok bilgiye kolay bir şekilde ulaşabilen İlyas'a Almanlar bir süre sonra Çiçero kodunu verir. İlyas Bazna yaptıkları ile savaşın seyrini büyük ölçüde değiştirmesine rağmen T4 uygulaması yüzünden engelli vatandaşların gaz odalarına alınmasına ve iğne yolu ile uyutulmalarına engel olamaz. Film, İlyas Bazna'nın 2. Dünya Savaşı'nda ve sonrasında nasıl etki yarattığını anlatıyor.Çiçero filminde yönetmen koltuğuna Serdar Akar oturuyor. Filmde başrolleri ise; İlyas Bazna karakterini canlandıran Erdal Beşikçioğlu, Burcu Biricik, Ertan Saban, Tamer Levent ve Altan Erkekli paylaşıyor.
  • 2019
  • Türkiye
  • 1.846
  • 0
  Bir Dilek Tut
  Tüm Bilgiler
  Bir Dilek Tut Aile, Dram 
  Bir Dilek Tut Film Özeti ve Detayları: Filmin ana teması iyilik yapmayı ve gerçek sevgiye odaklanıyor. Yönetmenliğini Meta Akkuş'un üstlendiği filmde başrolleri; Altan Erkekli, Vildan Atasever, İhsan Berk Aydın, Ceren Reis, İlker Kızmaz, Melissa Giz Cengiz ve Arda Kalaycı paylaşıyor.
  • 2019
  • Türkiye
  • 468
  • 2
  12
Altan Erkekli Haberleri
Tuvana Türkay ve Onur Tuna'nın başrollerini paylaştığı Ağır Romantik'ten teaser yayınlandı.
 •   2.207
 •   0
Youtube hesabında ki paylaşımlarla kendisine milyonlarca hayran kazanmayı başaran sosyal medya fenomeni Enes Batur'un yeni filmi "Enes Batur Gerçek Kahraman" filminden ilk fragman yayınlandı.
 •   919
 •   0
Altan Erkekli Resimleri Tümünü Gör
Sinema Rehberi: Vizyondaki Filmler ve Gelecek Filmler ile ilgili detaylı bilgilere ulaşabilirsiniz. Sinemaya gitmeden önce izlemeyi düşündüğünüz filmlerin detaylarına, yönetmen, senarist, oyuncu ve teknik ekibiyle ilgili bilgilere, filmlerin fragman videolarına ve fotoğraf galerisine ulaşabilirsiniz.