Ezel Akay, Haluk Bilginer ve Levent Kazak “Zeki Müren’in Öpücüğü” Filmi İçin Bir Araya Geliyor

Ezel Akay, Haluk Bilginer ve Levent Kazak “Zeki Müren’in Öpücüğü” Filmi İçin Bir Araya Geliyor

  30 Aralık 2019

  2.053 Okunma

"Neredesin Firuze" ve "Hacivat Karagöz Neden Öldürüldü?" ekibi, "Zeki Müren'in Öpücüğü" filmi için bir araya geliyor.

Neredesin Firuze, Hacivat Karagöz Neden Öldürüldü? gibi yapımlarla tanınan Ezel Akay’ın yeni filmi Zeki Müren’in Öpücüğü ile izleyici karşısına çıkacağı duyuruldu. Neredesin Firuze, Hacivar Karagöz Neden Öldürüldü? senaryolarını Ezel Akay ile birlikte kaleme alan Levent Kazak, Twitter hesabından yaptığı paylaşımla ekibin yeni bir film için bir araya geldiğini açıkladı.

Levent Kazak, “Aynı ekiple üçüncü film yolda” diyerek Zeki Müren’in öpücüğü isimli yeni projeyi duyurdu. Kazak’ın paylaştığı fotoğrafta Ezel Akay, Levent Kazak, Haluk Bilginer ve Yusuf Eldeleklioğlu bulunuyor.

Yönetmenliğini Ezel Akay’ın yapacağı filmin senaryosunu Levent Kazak kaleme alacak. Başrolünü ise bu yıl Uluslararası Emmy Ödülü’nde En İyi Erkek Oyuncu ödülünü alan Haluk Bilginer üstlenecek.

Ezel Akay, Levent Kazak ve Haluk Bilginer 14 yıl önce “Hacivat Karagöz Neden Öldürüldü?” filmine imza atmışlardı. Adana Film Festivali’nde En İyi Film kategorisinde aday gösterilmiş, En İyi Yönetmen, En İyi Senaryo kategorilerinde ödüle layık görülmüştü. Film, birçok festivalden ödülle dönmeyi başarmıştı.

Ekibi 14 yıl sonra bir araya getiren Zeki Müren’in Öpücüğü filmi için şu anda bilinenler kısıtlı. Nasıl bir oyuncu kadrosu ve hikaye ile sinemaseverlerin karşısına çıkacaklarını merakla bekliyoruz.

Yorum Alanı
Sinema Rehberi: Vizyondaki Filmler ve Gelecek Filmler ile ilgili detaylı bilgilere ulaşabilirsiniz. Sinemaya gitmeden önce izlemeyi düşündüğünüz filmlerin detaylarına, yönetmen, senarist, oyuncu ve teknik ekibiyle ilgili bilgilere, filmlerin fragman videolarına ve fotoğraf galerisine ulaşabilirsiniz.