Yorgos Lanthimos’tan Uncut Gems ve Adam Sandler’a Övgü Dolu Sözler!

Yorgos Lanthimos’tan Uncut Gems ve Adam Sandler’a Övgü Dolu Sözler!

  20 Aralık 2019

  1.048 Okunma

Yönetmen Yorgos Lanthimos, Variety için kaleme aldığı yazıda Josh ve Benny Safdie kardeşlerin bu yılki filmi Uncut Gems'ten övgüyle bahsetti.

Josh ve Bennie Safdie imzalı ve Adam Sandler başrollü Uncut Gems, olumlu tepkiler almaya devam ediyor. Film, vizyona girdiği ilk haftasonunda gişede oldukça iyi bir performans sergileyerek A24’ün en iyi açılış yapan filmi oldu. Filmden övgüyle bahseden isimlere Yorgos Lanthimos da eklendi.

“Dogtooth”, “The Lobster” ve “The Favorite”ın film yapımcısı, Variety’nin Yönetmenler serisine katılarak Josh ve Benny Safdie ikilisinin son filmine övgüler yağdıran bir makale yazdı. Lanthimos, dünya genelinde merakla beklenen Uncut Gems ile ilgili şu ifadeleri kullandı:

“‘Uncut Gems’ ile Ben ve Josh Safdie önceki filmlerinde sevdiğim tüm unsurları kullandılar ve onları daha yüksek bir seviyeye taşıdılar ve bu da benzersiz bir sinema deneyimi elde etti. Gerilimli bir hikaye var, karmaşık karakterler var, ortaya koyulan yüksek bir miktar var, ama en önemli şey, türünün tek biri olan bir şeyi izliyormuşsunuz hissi. Filmin ritmi ve tonu acımasızca. Aside batırılmış bir Robert Altman filmini izlemek gibi olduğunu bile söyleyebilirim. Ama tüm bunlar da filmi doğru tarif edemez. Ben ve Josh New York’taki Diamond District’te gerçek dünya içinde tamamen kendi dünyalarını yarattılar.”

Uncut Gems, 31 Ocak tarihinde Netflix’te yayınlanacak.

Yorum Alanı 1 Yorum Yapılmış
  1. avatar
      kaptan 21 Aralık 2019 00:48:10

    kim nasıl veriyor bu puanları bol küfür bol bahis bol dini propaganda bol gürültü ne veriyor bu film hiç hiç hiç… yazık etmeyin vaktinize…

Sinema Rehberi: Vizyondaki Filmler ve Gelecek Filmler ile ilgili detaylı bilgilere ulaşabilirsiniz. Sinemaya gitmeden önce izlemeyi düşündüğünüz filmlerin detaylarına, yönetmen, senarist, oyuncu ve teknik ekibiyle ilgili bilgilere, filmlerin fragman videolarına ve fotoğraf galerisine ulaşabilirsiniz.