Yeni Sherlock Holmes Kim Olacak?

Yeni Sherlock Holmes Kim Olacak?

  1 Temmuz 2019

  716 Okunma

Sherlock Holmes’u canlandıran Robert Downey Jr. yeni Sherlock filminde yerini Henry Cavill’e bırakacak. Ayrıca filmin baş karakteri Enola Holmes’u Millie Boby oynayacak. Film The Enola Holmes Mysteries kitap serisinden uyarlanıyor.

İngiliz aktör Henry Cavill beyaz perdeye, 17 yıl önce, “Monte Kristo Kontu” filmindeki Albert Mondego karakteriyle adım attı. Daha sonra “Stardust” filminde rol alan ingiliz aktörün asıl başarısı 2007’den 2010‘a kadar oynadığı 1.Suffolk Dükü Charles Brandon karakteriydi. O zamanların en çok izlenen showtime dizilerinden olan The Tudors’daki bu ana karakter rolüyle kendini ispatlayan ingiliz aktör Henry Cavill 2012 yapımı “Man of Steel” filminde Superman rolüyle karşımızdaydı. 2015 yapımı “Thé Man From U.N.C L.E” filminde Napoleon Solo karakterini ve hemen ardındaki yıl gösterime giren “Batman v Superman” filmindeki Superman karakterini de yine ingiliz aktör Henry Cavill canlandırıyordu.

2020 yılında vizyona girmesi beklenen filmin yönetmen koltuğunda Harry Bradbeer oturuyor. Killing Eve ve Fleabag gibi başarılı dizilerin yönetmenliğini yapmıştı.

Filmin hikayesi Enola Holmes çevresinde şekilenecek. Enola Holmes, Sherlock Holmes romanlarında Sherlock ve Mycrofy Holmes’in ufak kardeşi olarak geçiyordu. Enola Holmes rolünü canlandıracak olan İngiliz aktrist Millie Bobby Brown ise, 4 Temmuz 3. Sezonu yayımlanacak olan Stranger Things ile meşguldü.

Yorum Alanı
Sinemaizle.org Web Sitesi Sinema ve Film Tanıtım Sitesidir.
İçeriğinde hiç bir şekilde yasal olmayan içerik barındırmamaktadır. İçerik temeli filmlerin tanıtımlarını, özetlerini, yönetmen ve oyuncu kadrolarını ve fragman görüntülerini yayınlayarak sinema severleri fikir sahibi etmek için tasarlamıştır. Sitemiz üzerinde online film izlemek söz konusu olmamak ile beraber yasalara aykırı hiç bir içeriği barındırmamayı kendine artık prensip olarak benimsemiştir.