Yeni Scream Filmi “Scream 5″in Yayın Tarihi 2022’ye Ertelendi

Yeni Scream Filmi “Scream 5″in Yayın Tarihi 2022’ye Ertelendi

  29 Ağustos 2020

  9 Okunma

Daha önce 2021'de çıkışı planlanan Scream serisinin beşinci filminin yayın tarihinin 2022'nin Şubat ayına ertelendiği duyuruldu.

Paramount, Cuma günü Scream 5 de dahil olmak üzere mevcut yayın planının büyük bir bölümünü ertelediğini duyurdu. Hem Courteney Cox hem de David Arquette’in sevilen korku serisindeki rollerini yeniden canlandıracağı filmin başlangıçta 2021’de izleyici ile buluşması planlanıyordu. Ancak Paramount, korku filmini 14 Ocak 2022’ye ertelediğini açıkladı.

Wes Craven’ın yönettiği ilk dört Scream filminin ardından, yeni film Matt Bettinelli-Olpin ve Tyler Gillett tarafından yönetilecek. Filmde David Arquette, Courteney Cox, Melissa Barrera ve Jenna Ortega yer alacak.

Paramount ayrıca Scream 5’in yanı sıra 3 filmin daha gösterim tarihini açıkladı. 23 Ekim 2020 için planlanan “Snake-eyes”, geçen ay takvimden kaldırıldı. Paramount, yeni vizyon tarihi olarak 21 Ekim 2021’yi belirledi. Çocuk klasik romanı ve PBS serisinin uzun metrajlı uyarlaması olan “Clifford the Big Red Dog”, 13 Kasım’dan 5 Kasım 2021’e kadar bir yıl ertelendi. Paramount aynı zamanda yeni “Paranormal Activity” filmini gelecek yıl 19 Mart 2021’den 4 Mart 2022’ye erteledi.

Bu, pandeminin neden olduğu gecikmeler yüzünden sinema deneyiminin yeniden yapılandırılmasının bir sonucu. Büyük stüdyolar mümkün olan her yerde mevcut hafta sonlarına hak iddia ederken, ön prodüksiyona yaklaşan diğer filmler (Scream gibi), çıkış tarihini ayarlamak için 2022’ye bakmaya başlamak zorundalar.

Yorum Alanı
Sinema Rehberi: Vizyondaki Filmler ve Gelecek Filmler ile ilgili detaylı bilgilere ulaşabilirsiniz. Sinemaya gitmeden önce izlemeyi düşündüğünüz filmlerin detaylarına, yönetmen, senarist, oyuncu ve teknik ekibiyle ilgili bilgilere, filmlerin fragman videolarına ve fotoğraf galerisine ulaşabilirsiniz.