“Ya İstiklal Ya Ölüm” Filminin Vizyon Tarihi Açıklandı

“Ya İstiklal Ya Ölüm” Filminin Vizyon Tarihi Açıklandı

  30 Haziran 2019

  547 Okunma

Ünlü yönetmen Murat Şeker’in yönetmenliğini yapacağı “Ya İstiklal Ya Ölüm” filminin vizyon tarihi belli oldu. Film Fenerbahçe ‘nin Kurtuluş Savaşındaki aktif rolünü konu alıyor.

İstanbul’un işgal altında olduğu sıralarda, Fenerbahçe’nin İngiltere Milli Takımı ile General Harrington Kupası için mücadele verdiği maçı beyaz perdeye taşıyor. “Ya İstiklal Ya Ölüm” filminin vizyon tarihi ise 2021 yılının Ocak ayı olarak belirlendi.

Filmin yönetmen koltuğunda oturan Murat Şeker koyu bir Fenerbahçe taraftarı. Aynı zamanda kulübün de kongre üyelerinden. Murat Şeker karşımıza ilk olarak “2 Süper Film Birden” filmiyle çıksa da, bu filmden 4 yıl sonra vizyona giren “Aşk Geliyorum Demez” filmiyle tanınmaya başladı ve bu filmden 1 yıl sonra vizyona giren “Çakallarla Dans” serisinin ilk filmiyle hafızalarımıza kazındı. “Çakallarla Dans” serisinin ilk filminden sonra yönetmenlik kariyerinde hızlı bir yükseliş ve hareketlilik yaşayan Murat Şeker, sonraki 9 yılda 8 önemli filmin daha yönetmenliğini yaptı.

Yorum Alanı 1 Yorum Yapılmış
  1. avatar
      Fenerbahceli 1 Temmuz 2019 09:39:18

    Koyu bir fenerbahceli olarak takimimla gurur duyuyorum. Sabirsizlikla bekledigim bir film umarim bekleyisimide karsilar.

Sinema Rehberi, Vizyondaki Filmler ve Gelecek Filmler ile ilgili detaylı bilgilere ulaşabilirsiniz. Sinemaya gitmeden önce izlemeyi düşündüğünüz filmlerin detaylarına, yönetmen, senarist, oyuncu ve teknik ekibiyle ilgili bilgilere, filmlerin fragman videolarına ve fotoğraf galerisine ulaşabilirsiniz.