Woody Allen’den İddialı Açıklama: Asla Emekli Olmayacağım!

Woody Allen’den İddialı Açıklama: Asla Emekli Olmayacağım!

  18 Temmuz 2019

  797 Okunma

Yetenekli yönetmen Woody Allen: Annie Hall, Cafe Society, Vicky, Cristina, Barcelona ve Midnight in Paris gibi filmlerin yönetmen koltuğunda yerini almıştı. 1994'ten günümüze toplamda 59 film yönetmenliğine imza atan Allen, sette öleceğini vurguladı.

Durmak bilmeyen ve işini büyük bir tutkuyla yapan yönetmen dikkatlerden kaçmadı. Şu anda 83 yaşında olan yönetmen, meslek hayatına atıldığından bu yana kendine söz verdiğini, her daim işine odaklanacağını belirtti. Katılmış olduğu bir basın toplantısında ise şu sözleri sarf etti: “Asla emekli olmayı düşünmüyorum. Hayattaki idealim yıllarca devam ettirdiğim işime odaklanmak olacak. Hayatımdaki güncel politika ne olursa olsun, ailem çocuklarım, hastalıklar ile ilgili hangi durumlarla karşılaşırsam karşılaşayım işime odaklanıyorum ve haftanın 7 günü işim adına çabalıyorum. Çoğunlukla ilgilendiğim konular insanlar ve komedi oluyor. Bu yüzden emekli olmayı düşünmüyorum. Muhtelemen sette film çekimi sırasında öleceğim.”

Daha öncesinde evlatlık kızı Dylan Farrow tarafından suistimal suçlamalarıyla burun buruna gelen Allen, insanların onunla çalışmaktan rahatsızlık duymaya başladığını öğrendiğinde, şahit olduğunu bu konu hakkında açıklamalar da bulundu. ”Ben bir yazarım. Ben buyum. Sürekli düşünce dünyamla iç içe olduğum için yeni fikirler bulacak ve yeni şeyler yazmaya devam edeceğim.”

1992 yılında evlatlık kızını taciz ettiği, Dylan’ın annesine durumu izah etmesiyle de suç duyurusunda bulunduğu kayıtlar altında. Fakat soruşturma sonucunda savcı, Allen adına yapılan suçlamaları reddetmişti.

48. uzun metrajlı filmi olan A Rainy Day in New York, 30 Ağustos’ta ülkemizde vizyona girecek. Filmde yer alan oyunculardan Timothée Chalamet, Rebecca Hall ve Griffin Newman filmden aldıkları parayı sektördeki kadın tacizine tepki olarak var olan “Times Up” hareketine bağışlamışlardı. Ayrıca Greta Gerwig, başarılı oyuncu Michael Caine, Calin Firth ve yine Oscar adayı Ellen Page gibi oyuncular yönetmenle bundan sonraki yapım ve projelerde asla çalışmayacaklarını belittiler.

 

 

Yorum Alanı
Sinema Rehberi: Vizyondaki Filmler ve Gelecek Filmler ile ilgili detaylı bilgilere ulaşabilirsiniz. Sinemaya gitmeden önce izlemeyi düşündüğünüz filmlerin detaylarına, yönetmen, senarist, oyuncu ve teknik ekibiyle ilgili bilgilere, filmlerin fragman videolarına ve fotoğraf galerisine ulaşabilirsiniz.