Wonder Woman 1984, HBO Max’te Yayınlanabilir

Wonder Woman 1984, HBO Max’te Yayınlanabilir

  15 Kasım 2020

  27 Okunma

Warner Bros'un Aralık ayında gösterime girmesi planlanan Wonder Woman 1984'u HBO Max'te yayınlamayı düşündüğü bildirildi.

Wonder Woman 1984’un Noel’de gösterime girme planından 6 hafta önce, Warner Bros yöneticileri heyecanla beklenen süper kahraman devam filmini 2021 yazına mı erteleneceği yoksa 25 Aralık’ta vizyona girmesi kararının devam mı ettirileceğini düşünüyor. Stüdyonun planları hakkında bilgi sahibi olan kaynaklar, Wonder Woman 1984’un Aralık ayındaki mevcut sinema gösterim tarihinden birkaç hafta sonra HBO Max’te piyasaya sürülebileceğini bildirdi.

Heyecanla beklenen filmin kaderi, Mart ayındaki Covid-19 salgınından beri belirsizlik içinde. Wonder Woman 1984, 5 Haziran’dan 14 Ağustos’a, ardından 2 Ekim’e ve son olark 25 Aralık’a ertelendi. Büyük filmlerin ertelenmesi kararları peş peşe gelmeye devam ederken, Wonder Woman 1984 ertelenmeyen filmler arasındaydı ancak film endüstrisinin durumu ve Tenet’ın gişede beklenen performansın altında kalması stüdyolara başka seçenek bırakmadı.

Covid-19 vakalarının dünya genelinde endişe verici oranlarda artmasıyla birlikte Warner Bros. özellikle sinema sektörünün büyük çoğunluğunu yönlendiren büyük kentlerde, başka bir kapanma durumu ile karşı karşıya. Wonder Woman 1984’un da gösterim tarihi yaklaşıyor ve sektörün gerileyen durumu stüdyoyu bu stratejiyi yeniden düşünmeye zorlamış görünüyor.

Stüdyolar, bazı filmleri salgından kaynaklanan durum nedeniyle VOD sürümlerine aktardı. Bloomberg’in yakın tarihli bir haberine göre, Warner Bros. Wonder Woman 1984’u HBO Max’te yayınlamayı düşünüyor. Haber, Gal Gadot’lı devam filminin Noel günü sinema çıkışını yapması durumunda, filmin bir veya iki hafta sonra HBO Max’te yayınlanabileceğini belirtiyor. Deadline ise bu seçeneğin WarnerMedia yöneticileri arasında aslında istenen bir seçenek olmadığını ancak önümüzdeki günlerde son kararın verileceğini belirtti. Wonder Woman 1984, Aralık ayında sinemalarda gösterilmez ve HBO Max’te yayınlanmazsa, filmin 2021 yaz aylarına ertelenmesi bekleniyor.

Yorum Alanı
Sinema Rehberi: Vizyondaki Filmler ve Gelecek Filmler ile ilgili detaylı bilgilere ulaşabilirsiniz. Sinemaya gitmeden önce izlemeyi düşündüğünüz filmlerin detaylarına, yönetmen, senarist, oyuncu ve teknik ekibiyle ilgili bilgilere, filmlerin fragman videolarına ve fotoğraf galerisine ulaşabilirsiniz.