Willem Dafoe, Disney+ Filmi Togo Hakkında Konuştu

Willem Dafoe, Disney+ Filmi Togo Hakkında Konuştu

  29 Aralık 2019

  1.066 Okunma

Willem Dafoe, Disney+ platformunda yayınlanan ve gerçek bir hikayeyi konu alan Togo ile ilgili konuştu.

Disney’in çevrimiçi yayın platformu olan Disney+, Kasım ayında yayın hayatında başlamıştı. Willem Dafoe ve Julianne Nicholson başrollü Togo da geçtiğimiz günlerde platformda yayınlandı. Filmin başrolü Willem Dafoe, 1925 yılında yaşanmış bir hikayeden uyarlanan Togo ile ilgili konuştu.

Ericson Core tarafından yönetilen ve Tom Flynn tarafından yazılan orijinal Disney+ filmi Togo, 1925 yılında kasabada çıkan bir salgın nedeniyle ilaç ulaştırmak için kızak köpekleriyle fırtınada mücadele veren Leonhard Seppala ve lider köpeği Togo’nun hikayesini anlatıyor.

Başrolü paylaştığı Julianne Nicholson ile birlikte röportaj veren Dafoe, Seppala ailesi hakkında öğrendikleri, köpeklerle çalışma deneyimi, çekimin zorlukları ve filmden nasıl etkilendiği ile ilgili konuştu.

Projeye dahil olmasıyla ilgili “Senaryoyu okumadan önce yönetmen Ericson Core ile biraraya geldik, konuştuk. Konuşması çok ikna ediciydi. Sonra Leonhard Seppala hakkında araştırmaya başladım ve o ilginç bir karakter. Sonra Julianne’in de işin içinde olduğunu öğrendim. Bunların hepsi çok çekiciydi. Bu yüzden yapıp yapmayacağım konusunda çok mücadele vermedim” dedi.

Dafoe, filmde Togo rolünü canlandıran köpeğin gerçekten Togo’nun soyundan geldiğini söyledi. Çekimlerin ne kadar sürdüğü ve hangi zorluklarla karşılaştıkları ile ilgili konuşan aktör şöyle dedi:

“Hava durumu ve hayvanlar yüzünden çekimler gerçekten uzun sürdü. Bazen çok yavaştı. Kışın ortasında, uzak yerlerde 8000 feet yükseklikte çekim yaptığımız günler oldu. Oraya ulaşmak için yaklaşık dört ya da beş saat harcadığımız bir yer vardı. Ve bunların bazıları gerçekten zordu çünkü bazen 11 güçlü köpek olan bir köpek kızağı takımıyla uğraşıyorsunuz. Bazen arazi yüzünden biraz riskliydi ve köpekler bu makineleri sevmiyor. Bazen korkarlardı, bazen doğru yöne gitmezlerdi, bazen de onları kontrol edemezdim. Bir sürü değişken vardı. Ama bunu göz önüne alırsak, harika bir iş çıkardı.”

Togo, Disney+’da yayında.

Yorum Alanı
Sinema Rehberi: Vizyondaki Filmler ve Gelecek Filmler ile ilgili detaylı bilgilere ulaşabilirsiniz. Sinemaya gitmeden önce izlemeyi düşündüğünüz filmlerin detaylarına, yönetmen, senarist, oyuncu ve teknik ekibiyle ilgili bilgilere, filmlerin fragman videolarına ve fotoğraf galerisine ulaşabilirsiniz.