Westworld’ün Yapımcısı, Michael Crichton’ın Sphere Romanını HBO İçin Uyarlayacak

Westworld’ün Yapımcısı, Michael Crichton’ın Sphere Romanını HBO İçin Uyarlayacak

  28 Ağustos 2020

  8 Okunma

HBO, Michael Crichton'ın bilim kurgu romanı Sphere'i televizyona uyarlamaya hazırlanıyor. Uyarlamanın senaristliğini Westworld'ün yapımcılarından Denise Thé üstlenecek.

Michael Crichton’ın bilim kurgu türündeki Sphere romanı, daha önce Barry Levinson tarafından beyaz perdeye uyarlanmıştı. Dustin Hoffman, Sharon Stone ve Samuel L. Jackson’ın yer aldığı 1998 yapımı film, gişede başarı elde edememişti. Variety’nin haberine göre Sphere, bu sefer HBO tarafından bir dizi olarak bir kez daha uyarlanacak. Robert Downey Jr. ve “Westworld” ikilisi Jonathan Nolan ve Lisa Joy, dizinin yönetici yapımcılığını üstlenecek. “Westworld” ün üçüncü sezonunda yönetici yapımcı ve yazar olan Denise Thé, dizi sorumlusu olarak görev yapacak. Thé, Michael Crichton’un 1987 tarihli romanına dayanan serinin pilot bölümünü de kaleme alacak.

Sphere, okyanusun derinliklerini yalnızca ölümcül bir gizemi keşfetmek için araştıran bir bilim insanı ekibini konu alacak. Okyanusun dibinde tanımlanamayan bir uzay aracı keşfetmelerinin ardından hikaye psikolojik bir gerilime dönüşür. Bilim insanı ekibi, bu uzay aracının sırrını çözmeye çalışacaktır.

Sphere romanı film uyarlaması olarak pek beğeniyle karşılanmasa da dizi olarak HBO için bir kazanç olabilir. Birçok tanıdık ismin bulunması ve yaratıcı ekip, oldukça heyecan verici görünüyor. Ayrıca Thé’nin Westworld deneyimi, geçmişte üzerinde çalıştığı diğer şovların çeşitliliğinde olduğu gibi, bu girişimde de ona yardımcı olacak. İzleyicilerin bir Sphere dizi uyarlamasına nasıl tepki vereceğini görmek ilginç olacak. 1998 yapımı film uyarlamasından hoşnut olmayanların beklediği bir uyarlama olabilir. Ancak bundan emin olabilmek için Sphere dizi uyarlamasının yayınlanmasını beklememiz gerekecek.

Yorum Alanı
Sinema Rehberi: Vizyondaki Filmler ve Gelecek Filmler ile ilgili detaylı bilgilere ulaşabilirsiniz. Sinemaya gitmeden önce izlemeyi düşündüğünüz filmlerin detaylarına, yönetmen, senarist, oyuncu ve teknik ekibiyle ilgili bilgilere, filmlerin fragman videolarına ve fotoğraf galerisine ulaşabilirsiniz.