“Venom 2” Filmini Andy Serkis Yönetecek!

“Venom 2” Filmini Andy Serkis Yönetecek!

  7 Ağustos 2019

  985 Okunma

5 Ekim 2018 tarihinde ülkemizde gösterime giren “Venom” filmi gişede beklenilenin üstünde başarı sağlarken izleyici ve eleştirmenler tarafından yoğun eleştiri almıştı. Filmin gişede ki başarısının üstüne devam halkasının geleceği ise geçtiğimiz günlerde açıklanmıştı.

Dünyaca ünlü yönetmen ve oyuncu Andy Serkis‘in resmi instagram hesabında yaptığı duyuruda “Venom 2” filminin yönetmenliğini yapacağını ve anlaşma imzalandığını resmen duyurdu. Andy Serkis’in duyurusundan sonra Sony’de resmi açıklama yaparak anlaşmayı doğruladı. Geçtiğimiz günlerde Venom filminin başrol oyuncusu Tom Hardy İnstagram’daki hesabı üzerinden Andy Serkis’in fotoğrafını paylaşmıştı. Buda hayranlarının aklına bildiği birşeyler olabileceği sorusunu getirmişti. Ama Tom Hardy kısa süre içinde yaptığı paylaşımı kaldırmıştı. Anlaşma duyurulmadan önce Andy Serkis, Sony ile görüşme halinde olduğunu duyurmuştu. Ama kesinleşen ve resmiyete dökülen bir durum yok gibi görünüyordu. Ancak her iki tarafında yaptığı açıklamalar ile artık yönetmenin kendisi olacağı ve anlaşmanın resmi olarak yapıldığı duyurulmuş oldu. Serkis’in İnstagram üzerinden yaptığı paylaşımda 1993 yılında çekilen “Venom: Lethal” Protector mini çizgi roman serisinin resmi olduğu görülüyor.

2018 yılında gösterime giren Venom: Zehirli Öfke filminin yönetmenliğini Ruben Fleischer üstlenmişti. Gişede büyük başarı yakalayan film, eleştirmenler ve izleyiciler tarafından ise eleştiri yağmuruna tutulmuştu. Venom 2’nin yönetmen koltuğuna ise Andy Serkis’in oturacak olması beklentilerin yükselmesine neden oldu. İlk filmin konusu ise şu şekildeydi; Eddie Brock adında ki hırslı bir gazeteci, sevgilisinin çalıştığı araştırma firmasının sahibinin peşindedir. Son derece kötü niyetli birisi olduğu bilinen araştırma şirketinin sahibinin olağan üstü bir keşif yaptığını bilen Eddie araştırmalarına hız katar. Firmanın keşfettiği şey ise sadece simbiyoz halinde yaşayabilen ve adrenalin ile beslenip büyüyen bir uzaylı organizmayı bulmalarıdır. Firma Venom adını verdikleri bu organizmayı insan deneklerle birleştirmek için büyük çaba harcarken, Eddie’nin de araştırmasında çok fazla yol kat ettiğini fark eder. Artık sırada ki denek mutlak suretle Eddie olmalıdır. Organizma bir süre sonra Eddie’nin vücudunu ve beynini yavaşça kontrol altına almaya başladığı sırada firma sahibi de Eddie’nin ölüm emrini vermiştir. Eddie için artık her şey daha zordur.

Yorum Alanı
Sinema Rehberi: Vizyondaki Filmler ve Gelecek Filmler ile ilgili detaylı bilgilere ulaşabilirsiniz. Sinemaya gitmeden önce izlemeyi düşündüğünüz filmlerin detaylarına, yönetmen, senarist, oyuncu ve teknik ekibiyle ilgili bilgilere, filmlerin fragman videolarına ve fotoğraf galerisine ulaşabilirsiniz.