Utoya İçin Geri Sayım Başladı

Utoya İçin Geri Sayım Başladı

  5 Aralık 2018

  322 Okunma

21 Temmuz 2011 tarihinde Norveç'in başkenti OSLO'da ve Utoya adasında gençlerin katıldığı yaz kampına düzenlen terör saldırısı Utoya 22. Juli ile beyaz perde de karşımıza çıkıyor.

22 Temmuz 2011 tarihinde Norveç’in başkenti OSLO’da başbakanlık binasına yakın bir yerde düzenlenen bir araç dolusu bombalı saldırı ile sekiz kişinin ölümüne neden olduktan sonra, Utoya adasında İşçi Partisi Gençlik Kampını polis kılığında basıp orada ki gençleri otomatik silahlar ile tarayan Anders Behring Breivik’in sadistçe düzenlediği bu katliamları konu alan Utoya 22. Juli filmi 3 Ocak 2019 tarihinde vizyonlarda boy göstermeye başlayacak.

Yakın geçmiş zamanda işlenen bu katliamı beyaz perde de bekleyen milyonlarca sinema sever sabırsızlık ile filmin vizyona girişini bekliyor. Yapım çeşitli festivallerde adaylığını koyarken, 31. Avrupa Film Ödülleri’nde de En İyi Sinematografi ödülünü kazanmayı başardı.

Yönetmenliğini Erik Poppe’nin yaptığı filmde, oyuncu kadrosu ise; Andrea Berntzen, Aleksander Holmen, Solveig Koløen Birkeland gibi isimlerden oluşuyor. Filmin detaylarını görmek için Tıklayınız.

Yorum Alanı
Sinema Rehberi: Vizyondaki Filmler ve Gelecek Filmler ile ilgili detaylı bilgilere ulaşabilirsiniz. Sinemaya gitmeden önce izlemeyi düşündüğünüz filmlerin detaylarına, yönetmen, senarist, oyuncu ve teknik ekibiyle ilgili bilgilere, filmlerin fragman videolarına ve fotoğraf galerisine ulaşabilirsiniz.