Türkiye’de “Avengers: Endgame” İlk gün Gişe Rekoru Kırdı

Türkiye’de “Avengers: Endgame” İlk gün Gişe Rekoru Kırdı

  27 Nisan 2019

  1.150 Okunma

2019 yılında en çok beklenen filmlerin başında gelen “Avengers: Endgame” Türkiye’de gösterime girdiği ilk gün gişe rekoru kırmayı başardı.

Gösterime girdiği ilk gün Türkiye’de 6.082.094 TL hasılat elde etmeyi başaran “Avengers: Endgame” filmi, yine aynı gün 352.089 kişi tarafından izlenme başarısını gösterdi. Bu durum Türkiye’de gösterime giren filmler içinde tüm zamanların en iyi açılış rekoru olarak tarihe geçti.

Marvel Sinematik Evreni’nin tüm süper kahramanlarını bir araya getirmeyi başaran “Avengers: Endgame” filminde Chris Hemsworth, Scarlett Johansson, Robert Downey Jr., Tessa Thompson, Tom Holland, Don Cheadle, Chris Pratt, Benedict Cumberbatch, Elizabeth Olsen, Mark Ruffalo, Zoe Saldana, Pom Klementieff, Danai Gurira, Sebastian Stan, Jeremy Renner, Josh Brolin, Chris Evans, Cobie Smulders, Paul Rudd, Dave Bautista, Chadwick Boseman gibi isimler yer alıyor. Filmde yönetmen koltuğuna ise; Joe Russo ve Anthony Russo ikilisi oturuyor.

Filmin Konusu: Süper Kahramanların pek çoğu Yenilmezler: Sonsuzluk Savaşı’nda Thanos’un sonsuzluk eldivenini ele geçirmesi ile yok olmuştur ve dünyayı umutsuz bir hale sürüklemiştir. Geride kalan Kaptan Amerika, Hulk, Thor ve Black Widow yas tuturlarken, Nebula ve Iron Man bir türlü kontrolü ele alamadıkları bir uzay gemisinde uzay boşluğunda sürüklenir. Süper kahramanların başları ciddi beladadır ve durum onlar için hiç iyi görünmemektedir. Bu kadar olumsuzluğun içinde Nebula ve Iron Man Kuantum Bölgesi’nden çıkmanın bir yolunu bulur. Bunlar olurken Avengers ekibinin kalan üyelerini arayan Ant-Man ise ekip ve dünya için yeni bir umut ışığı olur. Yenilmezler ekibi daha önce hiç bilmedikleri bölgeler ve kahramanlar olduğunu öğrenir. Artık ekip için Thanos’un kurmuş olduğu bu çarpık yapıyı dağıtıp, geride kalanları geri getirmek için hayatlarının en büyük mücadelesine girme zamanı gelmiştir.

Yorum Alanı
Sinema Rehberi: Vizyondaki Filmler ve Gelecek Filmler ile ilgili detaylı bilgilere ulaşabilirsiniz. Sinemaya gitmeden önce izlemeyi düşündüğünüz filmlerin detaylarına, yönetmen, senarist, oyuncu ve teknik ekibiyle ilgili bilgilere, filmlerin fragman videolarına ve fotoğraf galerisine ulaşabilirsiniz.