Tom Hanks’li News Of The World, Hem Sinemalarda Hem Netflix’te Gösterime Girecek

Tom Hanks’li News Of The World, Hem Sinemalarda Hem Netflix’te Gösterime Girecek

  14 Kasım 2020

  3 Okunma

Universal, Tom Hanks'li News of the World'ün Amerika'da sinemalarda, uluslararası alanda ise Netflix'te gösterime girmesini planlıyor.

Koronavirüs pandemisi nedeniyle sinema gösterim tarihlerini tatil döneminde tutan büyük filmlerle ilgili sorunlar olsa da, Universal News of the World – Dünyadan Haberler filmini sinemada yayınlanma planını sağlamlaştırırken, uluslararası yayınını Netflix ile yapmayı planlıyor. Paul Greengrass’ın yönettiği ve Tom Hanks’ın oynadığı dönem dramasının uluslararası dağıtımının Netflix üzerinden yapılması için bir anlaşma yapıyor.

News of the World, 25 Aralık’ta gösterime girmesinden 17 gün sonra PVOD’da yayınlanacak ve ekranlarda tutulmaya devam edecek. Bu, Universal ile AMC’nin stüdyoya ait filmlerin vizyona girmesinin ardından dijial yayın platformlarında gösterilebilmesine izin veren anlaşması nedeniyle mümkün.

Hanks, yıllar önce Kiowa halkı tarafından yıllar önce isteği dışında götürülen bir kızı akrabalarına teslim etmeyi kabul eden bir İç savaş gazisini oynuyor. Eşini kaybeden ve kimsesi olmayan gazi Kyle Kidd, kasaba kasaba gezerek okuma yazma bilmeyen insanlara haberler okumaya başlar. Bu sırada Kidd, kabile tarafından kaçırılan küçük bir kızı yaşayan son akrabalarına ulaştırmayı kabul eder. Yüzlerce mil yol kat eden ikili, yol boyunca zorluklar ve büyük tehlikelerle karşılaşırlar.

Film, Paul Greengrass ve Tom Hanks’i yeniden bir araya getiriyorlar. İkili daha önce En İyi Film de dahil olmak üzere 6 Oscar adaylığı kazanan Captain Phillips filminde de birlikte çalışmıştı. Greengrass senaryoyu, Paulette Giles romanına dayanarak Luke Davies ile birlikte kaleme aldı.

Tom Hanks’in yanı sıra Elizabeth Marvel, Helena Zengel, Ray McKinnon ve Mare Winningham gibi isimlerin de oyuncu kadrosunda yer aldığı News of the World, 25 Aralık’ta gösterime girecek.

Yorum Alanı
Sinema Rehberi: Vizyondaki Filmler ve Gelecek Filmler ile ilgili detaylı bilgilere ulaşabilirsiniz. Sinemaya gitmeden önce izlemeyi düşündüğünüz filmlerin detaylarına, yönetmen, senarist, oyuncu ve teknik ekibiyle ilgili bilgilere, filmlerin fragman videolarına ve fotoğraf galerisine ulaşabilirsiniz.