Tolstoy’un Anna Karenina’sı İzleyiciyle Buluşmaya Hazırlanıyor

Tolstoy’un Anna Karenina’sı İzleyiciyle Buluşmaya Hazırlanıyor

  4 Temmuz 2019

  582 Okunma

BBC, daha önce filmini izlediğimiz Anna Karenina’yı, bu sefer daha uzun soluklu bir şekilde, dizi olarak, karşımıza çıkarmak için hazırlıklara başladı. Dizinin senaristi Gwyneth Hughes, daha önce “The Girl” dizininin de senaristi olarak karşımıza çıkmıştı.

Tolytoy’un klasikleşmiş romanı Anna Karenina, 19. yüzyıl Rusya’sının yüksek sosyetesini konu alıyor. Tutku ve trajedi dolu bir hikayeyi konu alan romanın ilk basımı 1878 yılında gerçekleşmişti.

Anna Karenina aristokray bir alie mensubudur ve monoton bir evlilik sürmektedir. Anna Karenina bir gün zorunlu bir yolculuğa, abisinin evliliğini kurtamaya, çıkar. Karenina, abisinin hayatını değiştirmeyi planlarken kendini hiç beklemediği bir serüvenin içinde bulur. Kont Vronski ile tanışan Anna Karanina’nın tüm hayatı değişir.

Tolstoy’un Anna Karenina’sı son olarak 2012 yılında beyaz perdeye uyarlanmıştı. Filmin yönetmen koltuğunda Joe Wright oturuyordu. Filmin başrol oyuncularını ise Keira Knightley, Jude Law, Aaron Taylor-Johnson, Kelly Macdonald, Matthew Macfadyen, Domhnall Gleeson ve Ruth Wilson paylaşmıştı.

Yorum Alanı
Sinema Rehberi: Vizyondaki Filmler ve Gelecek Filmler ile ilgili detaylı bilgilere ulaşabilirsiniz. Sinemaya gitmeden önce izlemeyi düşündüğünüz filmlerin detaylarına, yönetmen, senarist, oyuncu ve teknik ekibiyle ilgili bilgilere, filmlerin fragman videolarına ve fotoğraf galerisine ulaşabilirsiniz.