Todd Phillips’den “Joker” Filmi ile İlgili Önemli Açıklamalar

Todd Phillips’den “Joker” Filmi ile İlgili Önemli Açıklamalar

  13 Temmuz 2019

  874 Okunma

Joker filmiyle ilgili açıklama yapan yönetmen Todd Phillips, Empire Magazin’e konuştu. İletilen soruları yanıtlayan yönetmen başrol oyuncusu ile ilgili bilgilendirme yaptı.

Başrol oyuncusu Joaquin Phoneix, verdiği bir röportajda filmin klasik bir süper kahraman filmi olmadığını, onun insanlığın hor gördüğü ve gazabına mahkum ettiği Arthur Fleck’i ele aldığını söylemişti. Yönetmen Phillips’te bu konu hakkında konuştu ve şöyle dedi: Birçok insanın kızabileceğini bildiğimiz üzere çizgi romanlarından esinlenmek yerine kendi versiyonumuzu yazıyoruz. Olayı daha da ilginçleştiren de bu. Aslında Joker’i bile yapmıyoruz. Hikaye jokere dönüşme hikayesi. Film bu adamla ilgili. DC hayranlığında olan birçok kişi filmin DC Sinematik Evreni olacağını düşünsede yönetmenin açıklamaları üzerine Arthur Fleck’in hayatını canlandırması üzerine filmin devamı da gelmeyecektir. Arthur Fleck karakteri beyaz perde de alışılagelmiş bir karakter olmadığı gibi hayatı da bu nedenle oldukça dikkat çekici bir izlenim veriyordu. Toplum tarafından dışlanmış bir adamın yaşadığı travmalar ve psikolojik düşüncelerle değişime uğraması, daha sonra da akli dengesini kaybederek psikopat bir katil olması oldukça merak uyandırıyordu.

Filmdeki oyuncu kategorisinde yer alanlar ise Penny Dreadful sayesinde akıllara kazınan Douglas Hodge, Bruce’i yetiştiren kişi olarak Alfred’i, “Hiçbir Zaman Burada Değildin’de rol alan Dante Pereira Olson, Batman’ın çocukluğunu canlandıracak. Deadpool’da Dominos’u canlandıran güzel oyuncu Zazie Beetz bekar bir anneyi, ünlü oyunculardan Robert De Niro talk-show sunucusunu canlandırırken komedyen Mara Maron ise programa konuk ayarlayan organizatörü canlandırıyor. Filmin kadrosunda yer alan diğer oyuncular ise Bill Camp, Glenn Fleischler, Josh Pais ve Shea Whigham”.

Filmin 4 Ekim tarihinde sevenleriyle buluşması bekleniyor.

Yorum Alanı
Sinema Rehberi: Vizyondaki Filmler ve Gelecek Filmler ile ilgili detaylı bilgilere ulaşabilirsiniz. Sinemaya gitmeden önce izlemeyi düşündüğünüz filmlerin detaylarına, yönetmen, senarist, oyuncu ve teknik ekibiyle ilgili bilgilere, filmlerin fragman videolarına ve fotoğraf galerisine ulaşabilirsiniz.