Time Dergisi 2019’un En İyi 10 Filmini Seçti

Time Dergisi 2019’un En İyi 10 Filmini Seçti

  2 Aralık 2019

  1.651 Okunma

Time, 2019'un en iyi filmlerini derlediği bir liste yayınladı. Listede Marriage Story, The Irishman gibi yapımlar da bulunuyor.

Dünya çapında en ünlü dergilerden Time, 2019’un sonlarına yaklaştığımız dönemde 2019’un en iyi filmlerini derlediği bir liste yayınladı. Noah Baumbach’ın Scarlett Johanson ve Adam Driver başrollü filmi Marriage Story, bu yılın son dönemlerinde Marvel tartışmasıyla gündeme gelen Martin Scorsese’nin Robert de Niro ve Al Pacino başrollü son filmi The Irishman de listede yer alıyor. Ancak listede Joaquin Phoenix’in performansıyla adından övgüyle söz ettirdiği Joker filminin yer almaması ise dikkat çekti.

Bong Joon-ho’nun yönetmenliğini yaptığı ve Cannes’da Altın Palmiye kazanan Parasite, Quentin Tarantino’nun Once Upon a Time…in Hollywood’u da yılın en iyileri listesinde yer buldu.

Time’ın 2019’un En İyi 10 Filmi Olarak Derlediği Liste Şöyle:

1. Pain and Glory – Pedro Almódovar
2. The Irishman – Martin Scorsese
3. Once Upon a Time…in Hollywood – Quentin Tarantino
4. Marriage Story – Noah Baumbach
5. Little Women – Greta Gerwig
6. Parasite – Bong Joon Ho
7. Knives Out – Rian Johnson
8. Dolemite Is My Name – Craig Brewer
9. A Beautiful Day in the Neighborhood – Marielle Heller
10. Hustlers – Lorene Scafaria

Yorum Alanı
Sinema Rehberi: Vizyondaki Filmler ve Gelecek Filmler ile ilgili detaylı bilgilere ulaşabilirsiniz. Sinemaya gitmeden önce izlemeyi düşündüğünüz filmlerin detaylarına, yönetmen, senarist, oyuncu ve teknik ekibiyle ilgili bilgilere, filmlerin fragman videolarına ve fotoğraf galerisine ulaşabilirsiniz.