The Trial of the Chicago 7 Filminin Kadrosuna Yıldız Yağdı

The Trial of the Chicago 7 Filminin Kadrosuna Yıldız Yağdı

  4 Şubat 2019

  238 Okunma

Beklenen film The Trial of the Chicago 7'nin kadrosu yıldız dolu.

Aaron Sorkin imzalı bir film olan The Trial of the Chicago 7’nin kadro çalışmaları devam ediyor.

Sosyal Ağ, Kazanma Sanatı ve Birkaç İyi Adam gibi efsane filmlerin senaryosunda imzası bulunan sonrasında ise 2017 yılında yönetmenlikle ilgilenmeye başlayarak Molly’s Game ile ilk defa kameranın karşısına geçen Oscar ödüllü sinemacı Aaron Sorkin, ikinci yönetmenlik deneyimini ise The Trial of the Chicago 7 filmiyle yapıyor. Filme ise üç yeni ismin katılım gösterdiğini görüyoruz. Genellikle komedi filmlerinde karşımıza çıkan sevilen bir isim olan Seth Rogen, iki tane Altın Küre adaylığı yer alan Joseph Gordon-Levitt ile Partilerde Kız Tavlama Sanatı filmlerinde yıldızı parlamakta olan Alex Sharp filmin kadrosuna katılım gösterdi.

Normalde proje, geçtiğimiz Aralık ayında bütçe endişeleri yaşandığından dolayı askıya alınmıştı. Proje son gelişmelerle tekrar hayat buldu. Önümüzdeki günlerde Almanya Berlin’de düzenlenecek olan Avrupa Film Marketi’nde alıcılarını bulmaya çalışacak. Merakla beklenmekte olan filmin bol yıldızın bulunduğu oyuncu kadrosunda ise Borat’ın Altın Küre’ye sahip yıldızı Sacha Baron Cohen, Vahşiler ve White Boy Rick gibi yapımlarda oynayan Jonathan Majors ve Her Şeyin Teorisi filmi sayesinde Oscar ödülü alan Eddie Redmayne gibi isimler yer almaktadır.

Filmde Chicago’da yaşanan 1968 Demokratik Ulusal Konferansı’nda Vietnam Savaşı ile beraber karşı kültür protestoları düzenlemekte olan ve federal hükümetin ayaklanma ve komplo ile suçlamış olduğu yedi tane sanığın 1969 yılında yapılmakta olan meşhur duruşmasına odaklanmaktadır. Yapılan duruşma ülkede şaşkınlıklar yaşanmasına sebep olmuştur. Kargaşanın asıl amacı ise Amerika Birleşik Devletleri’nin hükümetini zayıflatmayı amaçlamaktadır. Bu kargaşa davanın daha fazla büyümesine ve farklı tartışmaların meydana çıkmasına sebep olmaktadır.

Yorum Alanı
Sinema Rehberi: Vizyondaki Filmler ve Gelecek Filmler ile ilgili detaylı bilgilere ulaşabilirsiniz. Sinemaya gitmeden önce izlemeyi düşündüğünüz filmlerin detaylarına, yönetmen, senarist, oyuncu ve teknik ekibiyle ilgili bilgilere, filmlerin fragman videolarına ve fotoğraf galerisine ulaşabilirsiniz.