The Narrow Road to the Deep North’un TV Uyarlamasını Justin Kurzel Üstleniyor

The Narrow Road to the Deep North’un TV Uyarlamasını Justin Kurzel Üstleniyor

  14 Aralık 2019

  1.114 Okunma

Snowtown, Macbeth ve Assassin’s Creed gibi yapımlarla tanınan Justin Kurzel, Richard Flanagan'ın ödüllü romanı The Narrow Road to the Deep North romanının dizi uyarlamasını yönetecek.

İlk uzun metrajlı filmi Snowtown ile ilk çıkışını yapan, sonrasında Macbeth ile övgü toplayan ancak Assassin’s Creed’le hayal kırıklığı yaratan Justin Kurzel, Richard Flanagan’ın ödüllü romanı The Narrow Road to the Deep North‘un dizi uyarlamasında yönetmen koltuğuna oturacak.

Şu sıralar Apple TV+ için Shantaram dizisi üzerinde çalışan ve son filmi True History of Kelly Gang‘in gösterimi için hazırlanan Kurzel, The Narrow Road to the Deep North’un dizi uyarlaması için Fremantle ile anlaştı. Dizinin senaryosunu Berlin Syndrome ile dikkat çeken Shaun Grant kaleme alacak. Grant, daha önce Snowtown ve The True History of the Kelly Gang filmlerinde Justin Kurzel ile birlikte çalışmıştı.

Kurzel, hikayeden uyarlanacak dizi projesiyle ilgili açıklamasında şöyle konuştu: “Bu romanı hayata geçirebilmek için Richard Flanagan’ın güvenini kazanmak benim için büyük bir onur. Shaun Grant ile yeniden çalışacak olmak heyecan verici. Bu epik ve güçlü hikayeyi anlatmak için sabırsızlanıyorum.”

Dizi, 2.Dünya Savaşı sırasında Japonların esir aldığı doktor Doktor Dorrigo Evans’ın hikayesini konu alacak. Dizinin oyuncu kadrosu ve yayın tarihine ilişkin henüz bir bilgi paylaşılmadı.

Yorum Alanı
Sinema Rehberi: Vizyondaki Filmler ve Gelecek Filmler ile ilgili detaylı bilgilere ulaşabilirsiniz. Sinemaya gitmeden önce izlemeyi düşündüğünüz filmlerin detaylarına, yönetmen, senarist, oyuncu ve teknik ekibiyle ilgili bilgilere, filmlerin fragman videolarına ve fotoğraf galerisine ulaşabilirsiniz.