The Lion King’in Devam Filmini Barry Jenkins Yönetecek

The Lion King’in Devam Filmini Barry Jenkins Yönetecek

  30 Eylül 2020

  5 Okunma

Disney, Oscar ödüllü "Moonlight" ın yönetmeni Barry Jenkins ile 2019 yapımı live-action"The Lion King" in devam filmini çekecek.

Disney, 2019 yapımı “The Lion King”in devamı için Pride Lands’e geri dönüyor. Sevilen aile klasiğine dayanan devam filmini “Moonlight” ve “If Beale Street Could Talk” filmlerine imza atan Barry Jenkins yönetecek.

2016 yılında bağımsız film Moonlight’ı yöneten Jenkins, En İyi Uyarlanmış Senaryo dalında Oscar kazandı. The Lion King’in devam filmi projesiyle ilgili konuşan yönetmen, “90’larde bu karakterlerle büyüdüm. Bu muhteşem dostluk, aşk ve miras öyküsünü genişletmek için Disney ile çalışma fırsatına sahip olmak ve Afrika diasporasındaki insanların yaşamlarını ve ruhlarını kaydetme çalışmalarımı ilerletmek bir hayalin gerçekleşmesi.” dedi.

Stüdyo, klasik Disney animasyonlarını live-action filmleri olarak yeniden yapmak için milyonlar harcadı. Çoğu büyük gişe rekorları kırarken, “The Lion King” yeniden çevrimi, 2019’da küresel gişede 1,5 milyar dolardan fazla gişe hasılatı elde etti.

Disney, devam filmi için henüz bir gösterim tarihi açıklamadı. Covid-19 ve Jenkins’in yoğun programı nedeniyle yoğun özel efektler kullanılan prodüksiyonun ne zaman başlayacağı da belirsiz. 2019 filminin senaryosunu yazan Jeff Nathanson, devam filminin senaryosunu kaleme almak için geri dönüyor.

Devam filminin konusu da şimdilik belirsizliğini koruyor. Filmin, Simba ve eşlik eden karakterlerin yanı sıra geçmişe dönerek Mufasa gibi karakterleri de anlatmaya devam edeceği belirtiliyor.

Yorum Alanı
Sinema Rehberi: Vizyondaki Filmler ve Gelecek Filmler ile ilgili detaylı bilgilere ulaşabilirsiniz. Sinemaya gitmeden önce izlemeyi düşündüğünüz filmlerin detaylarına, yönetmen, senarist, oyuncu ve teknik ekibiyle ilgili bilgilere, filmlerin fragman videolarına ve fotoğraf galerisine ulaşabilirsiniz.