Tenet Dünya Çapında 300 Milyon Dolar Gişe Barajını Aştı

Tenet Dünya Çapında 300 Milyon Dolar Gişe Barajını Aştı

  5 Ekim 2020

  3 Okunma

Christopher Nolan'ın Ağustos ayı sonunda vizyona giren filmi Tenet, küresel çapta 300 milyon dolar gişe hasılatına ulaştı.

Mart ayında dünya genelini etkileyen koronavirüs pandemisi nedeniyle yaşanan karantina dönemi sonrasında vizyona giren ilk büyük film Tenet oldu. ABD’de ilk haftasında gişede oldukça kötü bir hasılat elde eden Tenet, bu haftasonu dünya çapında 30 milyon dolar barajını aştı.

Los Angeles ve New York sinemalarının kapalı olmasından türü Nolan’ın Tenet’ı ABD’deki dördüncü haftasında 45.1 milyon dolarlık hasılata ulaştı. Stüdyo, New York City ve Los Angeles’taki sinemaların önümüzdeki günlerde veya haftalarda yeniden açılmasına izin verildiğinde Tenet’ın ABD’deki performansının iyileşmesini bekliyor. Bu haftasonu ülkedeki gişede 2.7 milyon dolar elde edebilen Tenet, önceki haftaya göre %21’lik düşüş yaşadı.

ABD dışında toplan 58 ülkede gösterime giren film, küresel çapta 300 milyon dolar gişeye ulaştı. 200 milyon dolarlık bütçeyle çekilen film, ABD hariç 262 milyon dolarlık hasılat elde etmeyi başardı. ABD’deki 45.1 milyon dolarlık gelirin eklenmesiyle 307.1 milyon dolarlık hasılata ulaşmış oldu.

Çin, 65.5 milyon dolar ile Tenet’ın en yüksek hasılat yaptığı pazar konumunda. Çin’in ardından 20.9 milyon dolarla İngiltere, 20 milyon dolarla Fransa, 16.1 milyon dolarlaAlmanya ve 15.9 milyon dolarla Japonya geliyor.

Yorum Alanı
Sinema Rehberi: Vizyondaki Filmler ve Gelecek Filmler ile ilgili detaylı bilgilere ulaşabilirsiniz. Sinemaya gitmeden önce izlemeyi düşündüğünüz filmlerin detaylarına, yönetmen, senarist, oyuncu ve teknik ekibiyle ilgili bilgilere, filmlerin fragman videolarına ve fotoğraf galerisine ulaşabilirsiniz.