Tenet, Dünya Çapında 100 Milyon Dolar Gişe Barajını Aştı

Tenet, Dünya Çapında 100 Milyon Dolar Gişe Barajını Aştı

  7 Eylül 2020

  8 Okunma

Christopher Nolan'ın 26 Ağustos'ta gösterime giren casusluk filmi Tenet, uluslararası gişede 100 milyon dolar hasılatı geçti.

Christopher Nolan’ın koronavirüs nedeniyle ertelenen ve geçtiğimiz ay sonunda Türkiye dahil birçok bölgede, 3 Eylül’de ise ABD’de gösterime giren Tenet filminin gişe rakamları belli oldu. Yönetmenin zamanı büken casusluk-gerilim filmi Tenet, koronavirüs salgını sinemalar üzerinde felaket getiren bir etki yaratmaya devam ederken, 150 milyon dolara yaklaşan gişeye ulaştı.

John David Washington ve Robert Pattinson’ın, küresel felaketi önlemek için yarışan iki istihbarat görevlisini canlandırdığı film, Ağustos sonunda açılışını Birleşik Krallık, Fransa, Almanya dahil olmak üzere birçok bölgede 53 milyon dolarla yapmıştı.

3 Eylül’de ABD’de gösterime giren Tenet, 20.2 milyon dolarlık gelir elde ederken, dünya çapındaki toplam hasılatı ise 150 milyon dolara yaklaştı. Filmin elde ettiği gelirin pazar dağılımına bakıldığında ise 30 milyon dolar ile ilk sırada Çin yer alırken, 20.2 milyon dolarla ABD onu izliyor. Tenet, Birleşik Krallık’ta 13.1 milyon dolar, Fransa’da 10.7 milyon dolar, Almanya’da 8.7 milyon dolar gelir elde etti.

Türkiye’de 1.7 milyon liralık hasılat elde eden film, ikinci haftasına yaklaşırken küresel çapta 146.2 milyon dolara ulaştı.

Yorum Alanı
Sinema Rehberi: Vizyondaki Filmler ve Gelecek Filmler ile ilgili detaylı bilgilere ulaşabilirsiniz. Sinemaya gitmeden önce izlemeyi düşündüğünüz filmlerin detaylarına, yönetmen, senarist, oyuncu ve teknik ekibiyle ilgili bilgilere, filmlerin fragman videolarına ve fotoğraf galerisine ulaşabilirsiniz.