Steven Spielberg’ün “West Side Story” Yeniden Çevrimine İlk Bakış!

Steven Spielberg’ün “West Side Story” Yeniden Çevrimine İlk Bakış!

  14 Mart 2020

  1.163 Okunma

Steven Spielberg'in yönetmenliğini yaptığı West Side Story yeniden çevriminden ilk görseller yayınlandı.

Arthur Laurents, Leonard Bernstein ve Stephen Sondheim’ın aynı adlı tiyatro kitabından uyarlanarak ilk kez 1957 yılında Broadway müzikali olarak izleyici karşısına çıkan West Side Story, usta yönetmen Steven Spielberg’ün yönetmenliğinde yeniden beyaz perdeye uyarlanıyor. Ansel Elgort ve Rachel Zegler’in başrolleri paylaştığı yeniden uyarlama West Side Story’den ilk görüntüler yayınlandı.

Schindler’s List, Indiana Jones serisi, Empire of The Sun gibi yapımların usta yönetmeni Steven Spielberg, 1957 yapımı West Side Story Broadway müzikaline dayanarak çekilen 1961 yapımı West Side Story’i sinemaya yeniden uyarlıyor. Yönetmen Spielberg, filmi yeniden uyarlamasıyla ilgili konuşmasında şöyle konuştu:

“Annem klasik bir piyanistti. Tüm evimiz klasik müzik albümleri ile doluydu ve ben klasik müzikle çevrili olarak büyüdüm. Aslında West Side Story, evimize giren ilk popüler müzikti. Önce bundan kaçtım, 1957 yılının Broadway müzikalinin albümüydü ve sonra bir çocuk olarak tamamen aşık oldum. West Side Story, sonunda boyun eğdiğim bir günahtı.”

Romeo ve Juliet hikayesinden ilham alan film, beyazlardan oluşan Jets ve Sharks çetelerini müzikal formla birleştiriyor. İki sokak çetesinden Jets üyesi Tony ve Sharks çetesi liderinin kız kardeşi Maria arasındaki aşkı ve kavuşamama hikayesini anlatıyor.

Senaryosunu Tony Kushner’in kaleme aldığı West Side Story’nin oyuncu kadrosunda Ansel Elgort ve Rachel Zegler’in yanı sıra Ariana DeBose, Josh Andrés Rivera, David Alvarez, Ana Isabelle, Corey Stoll, Brian d’Arcy James gibi isimler yer alıyor.

West Side Story’nin 17 Aralık 2020’de izleyici ile buluşması planlanıyor.

Tony

Tony

Maria

Maria

Valentine

Moreno

Yorum Alanı
Sinema Rehberi: Vizyondaki Filmler ve Gelecek Filmler ile ilgili detaylı bilgilere ulaşabilirsiniz. Sinemaya gitmeden önce izlemeyi düşündüğünüz filmlerin detaylarına, yönetmen, senarist, oyuncu ve teknik ekibiyle ilgili bilgilere, filmlerin fragman videolarına ve fotoğraf galerisine ulaşabilirsiniz.