Disney ve Pixar’ın Yeni Animasyon Filmi “Soul”dan İlk Fragman Yayınlandı

Disney ve Pixar’ın Yeni Animasyon Filmi “Soul”dan İlk Fragman Yayınlandı

  8 Kasım 2019

  1.535 Okunma

Disney ve Pixar'ın "Ruhların hisleri olsaydı nasıl olurdu?" sorusunu ele alan yeni animasyon filmi Soul'dan ilk fragman geldi.

Coco, Toy Story, İnside Out gibi sevilen animasyon filmlerine adım atan Pixar, önümüzdeki yıl yeni filmi Soul ile sinemaseverlerin karşısına çıkmaya hazırlanıyor. Yönetmenliğini Oscar ödüllü Pete Docter’ın üstlendiği Soul’un seslendirme kadrosunda Jamie Foxx, Tina Fey, John Ratzenberger, Daveed Diggs, Phylicia Rashad gibi isimler yer alıyor.

Filmin ilk duyurusunda “Caz dolu bir yolculukta yaşamın en önemli sorularına cevap vermeye çalışacak bir film” olarak tanıtılan film, New York’un en büyük caz kulübünde çalma hayalleri kuran müzik öğretmeni Joe Gardner’ın kanalizasyon deliğine düşmesinden sonra başka bir dünyaya geçiş yaparak yaşadığı yolculuğu anlatıyor. Kazanın ardından Gardner’ın ruhu bedeninden ayrılır ve ruhların insan bedenlerine gönderilmeden önce arıtıldığı semavi merkeze gönderilir ve 22 isimli karakter ile tanışır. Gardner ve 22 Joe’nın ruhunu kurtarmak için maceraya atılır.

Hikayenin ana karakteri olan müzik öğretmeni Joe Gardner’ı Jamie Foxx seslendiriyor. Joe Gardner’ın siyahi bir karakter olması ile de Pixar bir ilke imza atmış oluyor. Gardner’a Tina Fey’in seslendirdiği 22 isimli bir karakter eşlik ediyor. Filmin müziklerini ise Trent Reznor ve Atticus Ross besteleyecek.

Heyecanla beklenen Soul, ABD’de ve Türkiye’de 19 Haziran 2020‘de vizyona girecek.

Soul 2020 Filmi Türkçe Dublajlı Fragmanı izle

Yorum Alanı
Sinema Rehberi, Vizyondaki Filmler ve Gelecek Filmler ile ilgili detaylı bilgilere ulaşabilirsiniz. Sinemaya gitmeden önce izlemeyi düşündüğünüz filmlerin detaylarına, yönetmen, senarist, oyuncu ve teknik ekibiyle ilgili bilgilere, filmlerin fragman videolarına ve fotoğraf galerisine ulaşabilirsiniz.