“Sessiz Bir Yer 2” için Çekimler Başladı

“Sessiz Bir Yer 2” için Çekimler Başladı

  23 Haziran 2019

  675 Okunma

2018 yılında tüm dünya genelinde 17 milyon dolar bütçesine karşılık 340 milyon dolar gişe hasılatı yapmayı başaran Bilim Kurgu, Gerilim ve Korku türünde ki "Sessiz Bir Yer" filminin devam halkası olan Sessiz Bir Yer 2'nin çekimleri başladı.

13 Nisan 2018 tarihinde ülkemizde de gösterime giren ve büyük beğeni kazanan Emily Blunt, Noah Jupe ve John Krasinski‘nin başrolünü oynadığı A Quiet Place filminin devam halkası Sessiz Bir Yer 2’nin çekimlerine resmen başlandığı Paramount Pictures tarafından resmen duyuruldu.

İlk filmde yer alan Noah Jupe, Emily Blunt, John Krasinski ve Millicent Simmonds’un yanı sıra kadroya Brian Tyree Henry ve Cillian Murphy ikilisi de dahil oldu. Filmin başrol oyuncularından birisi olan John Krasinski, ilk filmde olduğu gibi devam halkasında da bir kez daha senaristlik ve yönetmen koltuğuna oturuyor. Krasinski daha önce devam filmi için verdiği demeçte; “Artık görebileceğimiz birçok farklı nokta var. Bu dünyadaki diğer insanların neler deneyimlediklerini farklı bir açıdan görme konusu benim merakımı uyandırıyor.” demişti. Ama ilk filmde yer alan karakterlerin karşımıza yeniden çıkıyor olması devam halkasında da karakterlerin tamamen başka kişileri ele almayacağını gösteriyor.

İlk filmin konusu şu şekilde işlemişti: Evelyn ve Lee Abbott çifti iki çocukları ile beraber izole edilmiş bir kırsalda sessiz sakin bir hayat sürmektedirler. Çocukları onlarla hiç bir şekilde sesli diyaloğa girmemektedir. Bu sessizliğin sebebi ise çocukların konuşma engelli olmaları değil, ses çıkaracak eylemlerden ailenin uzak durması gerektiğinden kaynaklanmaktadır. Bu durum bir süre sonra çocuklardan birinin lambayı devirerek çıkarttığı sesden sonra tamamen tersine döner. Ailenin peşinde bir varlık vardır ve bu çıkan ses karanlık gücün hemen dikkatini çeker. Aile çocukların oynadığı oyunun ve çıkarttığı sesin bedelini beklenmedik şekilde ağır ödeyecektir.

Sessiz Bir Yer 2”nin Türkiye’de 19 Mart 2020 tarihinde planlarda bir değişiklik olmadığı takdirde gösterime girmesi bekleniyor.

Yorum Alanı
Sinema Rehberi: Vizyondaki Filmler ve Gelecek Filmler ile ilgili detaylı bilgilere ulaşabilirsiniz. Sinemaya gitmeden önce izlemeyi düşündüğünüz filmlerin detaylarına, yönetmen, senarist, oyuncu ve teknik ekibiyle ilgili bilgilere, filmlerin fragman videolarına ve fotoğraf galerisine ulaşabilirsiniz.