Samuel L. Jackson Yeni Marvel Dizisinde Nick Fury Rolünü Yeniden Canlandıracak

Samuel L. Jackson Yeni Marvel Dizisinde Nick Fury Rolünü Yeniden Canlandıracak

  27 Eylül 2020

  5 Okunma

Samuel L. Jackson, Disney plus tarafından geliştirilecek yeni bir Marvel serisinde Nick Fury rolüne yeniden dönmeye hazırlanıyor.

Geçtiğimiz aylarda Marvel Sinematik Evreni’nde geçecek yeni dizilerin geleceğini açıklayan Disney’in bünyesinde gerçekleşecek yeni bir anlaşma ortaya çıktı. Variety kaynakları, Samuel L. Jackson’ın Disney Plus’ta geliştirilmekte olan yeni bir Marvel serisinde Nick Fury’nin rolünü yeniden canlandırmaya hazırlandığını bildirdi.

Henüz ilk aşamalarında olan projenin ayrıntıları şimdilik gizli tutuluyor ancak birçok kaynak,Samuel Jackson’ın başrolde yer aldığını ve Kyle Bradstreet’in senaryoyu, yönetmenliği ve yapımcılığı üstleneceğini söylüyor. Disney Plus’taki diğer tüm Marvel şovları gibi, Marvel Stüdyoları da yapımcılığını üstlenecek.

Projenin dizi olarak sipariş edilmesi durumunda, bu Jackson’ın ilk düzenli televizyon serisi rolü olacak. Marvel Sinematik Evreni’nde Nick Fury’yi canlandırmak için dokuz filmlik bir sözleşme imzalayan Jackson, ilk olarak 2008 yılında Iron Man’de Fury rolü ile izleyici karşısına çıktı. Son olarak Spider-Man: Far From Home, Avengers: Endgame ve Captain Marvel filmlerinde rolü canlandırdı. Ayrıca ABC’nin Agents of S.H.I.E.L.D. dizisinde de aynı karakterle rol aldı.

Samuel Jackson’ın diğer filmleri arasında Star Wars prequel üçlemesi, Snakes on a plane, Unbreakable ve devamı niteliğindeki Glass ve Coach Carter yer alıyor.

Yorum Alanı
Sinema Rehberi: Vizyondaki Filmler ve Gelecek Filmler ile ilgili detaylı bilgilere ulaşabilirsiniz. Sinemaya gitmeden önce izlemeyi düşündüğünüz filmlerin detaylarına, yönetmen, senarist, oyuncu ve teknik ekibiyle ilgili bilgilere, filmlerin fragman videolarına ve fotoğraf galerisine ulaşabilirsiniz.