Ruth Wilson ve Andrew Scott, HBO’nun Oslo Filminde Başrol Olacak

Ruth Wilson ve Andrew Scott, HBO’nun Oslo Filminde Başrol Olacak

  12 Kasım 2020

  2 Okunma

Ruth Wilson ve Andrew Scott, Bartlett Sher'in yönetmenlik koltuğunda oturacağı HBO filmi Oslo'da rol alacak.

Ruth Wilson ve Andrew Scott, efsanevi film yapımcısı Steven Spielberg tarafından icra edilen bir HBO filminde başrol oynayacak. Oslo filmi, 1993 Oslo Barış Anlaşmaları’nı konu alacak. Film, ayrıca sahne oyununu da yazan Tony ödüllü J.T. Rogers tarafından yazılacak ve Tony ödülü sahibi Bartlett Sher tarafından yönetilecek. Filmde usta yönetmen Steven Spielberg ise yürütücü yapımcı olarak yer alacak.

Hikaye, amansız düşmanlar arasındaki müzakerelerin gerçek bir hikayesine dayanıyor; gizli arka plan görüşmeleri, mümkün olmayan dostluklar, 1993 Oslo Barış görüşmelerine yol açan, İsrailli, Filistinli ve Norveçli bir çiftten oluşan küçük ama kararlı br grubun sessiz kahramanlığı..

Filmde Ruth Wilson, Norveç Dışişleri Bakanı Mona Juul’a, Andrew Scott ise onun Norveçli sosyolog kocası Terje Rød-Larsen’a hayat verecek. Oyuncu kadrosunda Filistin Kurtuluş Örgütü Maliye Bakanı Ahmed Qurie rolünü Salim Dau, Qurie’nin ortağı Hassan Asfour rolünü Waleed Zuaiter, İsrail Dışişleri Bakanlığı Genel Müdürü Uri Savir’i Jeff Wilbusch, İsrailli ekonomi profesörü Yair Hirschfield’i Dov Glickman, İgal Naor, Rotem Keinan, Itzik Cohen, Tobias Zilliacus ve Sasson Gabai yer alıyor.

Film gelecek yıl HBO ve HBO Max’te yayınlanacak.

Yorum Alanı
Sinema Rehberi: Vizyondaki Filmler ve Gelecek Filmler ile ilgili detaylı bilgilere ulaşabilirsiniz. Sinemaya gitmeden önce izlemeyi düşündüğünüz filmlerin detaylarına, yönetmen, senarist, oyuncu ve teknik ekibiyle ilgili bilgilere, filmlerin fragman videolarına ve fotoğraf galerisine ulaşabilirsiniz.