Robert Pattinson, Batman Rolünü Neden Kabul Ettiğini Açıkladı

Robert Pattinson, Batman Rolünü Neden Kabul Ettiğini Açıkladı

  17 Kasım 2019

  903 Okunma

Matt Reeves'in yönetmenliğini yaptığı The Batman'in başrolünü üstlenen Robert Pattinson, bu rolü neden kabul ettiğine ilişkin açıklama yaptı.

Batman rolünü bugüne kadar Robert Lowery, Adam West, Lewis G. Wilson, Val Kilmer, Michael Keaton, Christian Bale, George Clooney ve Be Affleck gibi birçok isim canlandırdı. Son olarak Ben Affleck’in Batman rolünden ayrılmak istediğini açıklaması üzerine yeni ismin kim olacağı konusunda bir kargaşa olmuştu.

Yeni Batman’in yönetmenlik koltuğuna oturması için anlaşmaya varılan Matt Reeves, şaşırtan bir tercih yaparak Batman için başarılı oyuncu Robert Pattinson’ı seçmişti. Çizgi romanların ve filmlerin hayranları, Robert Pattinson’ın bu rol için uygun olmadığını dile getiriyor. Pattinson, katıldığı programda neden bu rolü kabul ettiğini açıkladı.

Variety dergisinin ünlülerin birbirleriyle söyleşi serisi olan “Actors on actors”a konuk olan Pattinson, “Batman ile ilgili çok fazla odaklanmıştım. Sürekli olarak aklıma geliyordu.” dedi. Jennifer Lopez’in rolü arayıp aramadığı sorusuna şu yanıtı verdi:

“Doğrudan aramadım. Ama bununla ilgileniyordum. İçimde ne olup bittiğini bilmiyorum ama bir şekilde bunu yapmak istiyordum. Bir izleyicinin ne istediğini bilmediğim işler yapmayı seviyorum ve onlardan ‘Evet sen Batman’i canlandırmak istiyorsun’u çıkarmaya çalışıyordum.”

The Batman kadrosunda Robert Pattinson’a The Riddler rolüyle Paul Dano, Jim Gordon rolüyle Jeffrey Wright, Catwoman rolüyle Zoe Kravitz ve Alfred rolüyle Andy Serkis eşlik edecek.

Yorum Alanı
Sinema Rehberi: Vizyondaki Filmler ve Gelecek Filmler ile ilgili detaylı bilgilere ulaşabilirsiniz. Sinemaya gitmeden önce izlemeyi düşündüğünüz filmlerin detaylarına, yönetmen, senarist, oyuncu ve teknik ekibiyle ilgili bilgilere, filmlerin fragman videolarına ve fotoğraf galerisine ulaşabilirsiniz.