Robert De Niro “The Irishman”in Gerçekleri Yansıtmadığı İddialarına Yanıt Verdi!

Robert De Niro “The Irishman”in Gerçekleri Yansıtmadığı İddialarına Yanıt Verdi!

  15 Kasım 2019

  1.059 Okunma

Robert De Niro, başrolünü üstlendiği ve önümüzdeki günlerde Netflix'te yayınlanacak The Irishman'in hikayesinin gerçeği yansıtmadığı iddialarıyla ilgili açıklama yaptı.

Sinema dünyasının gündeminde Martin Scorsese imzalı The Irishman bulunuyor. Steven Zaillian‘ın “I Heard You Paint Houses” adlı kitabından uyarlanan The Irishman’in hikayesinin gerçekleri yansıtmadığı iddia edildi. Filmin başrolünü üstlenen Robert De Niro ise bu iddialara yanıt verdi.

IndieWire’a açıklamalarda bulunan Robert De Niro, sendika liderliğinin ardından mafya olan Frank Sheeran’ı canlandırıyor. Yurtdışında şimdilik sınırlı sayıda sinema salonunda gösterimi yapılan filmin asıl gösterim tarihi 27 Kasım, yayınlanacağı platform ise Netflix.

Scorsese’nin yönetmenliğini yaptığı film, Frank Sheeran’ın Jim Hoffa’yı ortadan kaldırmasını anlatıyor. Ancak olayın yaşandığı dönem araştırmayı yapan gazeteci Dan Moldea, The Daily Beast ile yaptığı röportajda filmin hikayesinin gerçekleri yansıtmadığını ifade etmişti. Hoffa’nın cesedi gerçekte bulunamamıştı ve Sheeran’ın Hoffa’yı öldürdüğü evde de kan izi yoktu.

Usta oyuncu Robert De Niro, Moldea’nın açıklamalarından sonra IndieWire’a verdiği röportajda şu ifadeleri kullandı:
“Dan, saygın bir yazar. Onunda Washington’da yazarların her yıl buluştuğu bir etkinlikte tanıştım. Kandırıldığımızı söyledi. Ben kandırılmamıştım. İnsanların bizimle aynı fikirde olmamasıyla bir sorunum yok. Dan, Hoffa konusunda bilirkişi. Marty’nin söylediği gibi biz tamamen gerçek bir hikaye anlatmıyoruz; kendi hikayemizi anlatıyoruz. Buna inandım”

Filmin başrollerinde Robert De Niro ve Al Pacino’nun yanı sıra Joe Pesci de yer alıyor. The Irishman, 27 Kasım’da Netflix’te yayınlanacak.

Yorum Alanı
Sinema Rehberi: Vizyondaki Filmler ve Gelecek Filmler ile ilgili detaylı bilgilere ulaşabilirsiniz. Sinemaya gitmeden önce izlemeyi düşündüğünüz filmlerin detaylarına, yönetmen, senarist, oyuncu ve teknik ekibiyle ilgili bilgilere, filmlerin fragman videolarına ve fotoğraf galerisine ulaşabilirsiniz.