Netflix, Rise of Empires: Ottoman’dan İlk Fragmanı Yayınladı

Netflix, Rise of Empires: Ottoman’dan İlk Fragmanı Yayınladı

  17 Ocak 2020

  2.730 Okunma

Netflix, Osmanlı İmparatorluğu'nun yükselme dönemini anlatan belgesel dizi Rise of Empires: Ottoman'ın ilk Türkçe Altyazılı fragmanını yayınladı.

Netflix’in Osmanlı İmparatorluğu’nun yükselme devrini ve Fatih Sultan Mehmet’in hayatını konu alan belgesel dizisi Rise of Empires: Ottoman’dan ilk fragman yayınlandı. İstanbul’un fethini anlatan belgesel dizide tarihçilerin röportajları da yer alıyor.

Toplam 6 bölümden oluşan belgesel, mini dizi formatında yayınlanacak. Prof. Dr. Celal Şengör ve Dr. Emrah Safa Gürkan’ın senaryo danışmanlığını yaptığı dizinin yönetmen koltuğunda Emre Şahin oturuyor. Karga Seven ve STX Entertainment’in yapımcısı olduğu dizinin oyuncu kadrosunda Tuba Büyüküstün, Cem Yiğit Üzümoğlu, Selim Bayraktar, Birkan Sokullu, Osman Sonant, Tolga Tekin, Ushan Çakır ve Damla Sönmez gibi isimler yer alıyor. Fatih Sultan Mehmet’i Cem Yiğit Üzümoğlu canlandırıyor. Fatih’in üvey annesi Mara Hatun’a ise Tuğba Büyüküstün hayat verecek.

İstanbul’un fethine dair bilinmeyenleri ekrana getirecek olan belgesel dizinin orijinal dili İngilizce olacak.

Netflix İnternational için hayata geçirilen ve platformun en iddialı projelerinden biri olan Rise of Empires: Ottoman, 24 Ocak 2020 tarihinde yayınlanacak. Mini dizi formatında yayınlanacak belgeselin devamının yapılıp yapılmayacağı ise bilinmiyor.

Rise of Empires: Ottoman Türkçe Altyazılı Fragman izle

Yorum Alanı
Sinema Rehberi: Vizyondaki Filmler ve Gelecek Filmler ile ilgili detaylı bilgilere ulaşabilirsiniz. Sinemaya gitmeden önce izlemeyi düşündüğünüz filmlerin detaylarına, yönetmen, senarist, oyuncu ve teknik ekibiyle ilgili bilgilere, filmlerin fragman videolarına ve fotoğraf galerisine ulaşabilirsiniz.