Ridley Scott, The Last Duel’in Ertelenmesiyle İlgili Konuştu

Ridley Scott, The Last Duel’in Ertelenmesiyle İlgili Konuştu

  30 Mart 2020

  991 Okunma

Ridley Scott, Ben Affleck ve Matt Damon başrollü film The Last Duel'in Corona virüs salgını nedeniyle ertelenmesi hakkında konuştu.

Birçok film stüdyosu, dünya çapındaki corona virüs endişelerinin ortasında yayın tarihlerini ve yapım programlarını yeniden değerlendirdiği için hayranlar The Last Duel’i izlemek için biraz daha beklemek zorunda kalacak. Yönetmen Ridley Scott, Ben Affleck ve Matt Damon başrollü filmin çekimlerine ara verilmesiyle ilgili konuştu.

Deadline’ın haberine göre Disney, Ben Affleck, Matt Damon ve Adam Driver’ın rol alacağı ortaçağ şövalye dramasının çekimlerini erteledi. 2021 yılında gösterime girmesi planlanan filmin çekimlerindeki gecikmenin çıkış tarihini etkileyip etkilemeyeceği belirsiz. Ancak Scott, 2017 suç biyografik gerilim filmi All the Money in the World’de Kevin Spacey ile Christopher Plummer’ı değiştirmek için sekiz günlük hızlandırılmış bir program üzerinde çalışmak zorunda kaldığı için bu ilk olmayacak.

The Last Duel’in ertelenmesi hakkında konuşan Ridley Scott şu ifadeleri kullandı: “Elbette filmi makul bir şekilde beklemeye aldık. Fransa’da bir ay çekim yaptıktan sonra sonlandırdım ve şimdilik durdurmanın mantıklı olduğuna karar verdim. İlk aydayız ve harika görünüyordu. 1360 dönemi, bu yüzden ortaçağ Fransa’ya geri döndük ve bu biraz ilginç. Yaklaşık iki hafta önce durdurma kararı verdik, çünkü devam etmek ve kaçınılmazın olmasını beklemek aptalca. Bir hafta içinde İrlanda’ya gitmeye hazırlanıyorduk. Bu doğal bir araydı, ben de ‘Neden burada durup geri dönmüyoruz’ dedim.”

“Belirli bir süre evin içinde kalırsak, neler olduğunu anlamak için bunu hallederler” diyen Scott, şöyle devam etti: “İronik olan, çoğu insan bunu grip gibi hafif semptomlarla atlatacak ve benim gibi yaşlıların arkasını kollaması gerekecek. Çok dikkatli davranıyorum, geri dönüp Matt Damon’la filmi bitirmek istiyorum.”

Yorum Alanı
Sinema Rehberi: Vizyondaki Filmler ve Gelecek Filmler ile ilgili detaylı bilgilere ulaşabilirsiniz. Sinemaya gitmeden önce izlemeyi düşündüğünüz filmlerin detaylarına, yönetmen, senarist, oyuncu ve teknik ekibiyle ilgili bilgilere, filmlerin fragman videolarına ve fotoğraf galerisine ulaşabilirsiniz.