Regina King İmzalı “One Night in Miami”den Fragman Yayınlandı

Regina King İmzalı “One Night in Miami”den Fragman Yayınlandı

  19 Kasım 2020

  5 Okunma

Regina King'in yönetmenliğini yaptığı, Muhammed Ali, Malcolm X, Sam Cooke ve Jim Brown'ı bir araya getiren One Night in Miami'den ilk fragman yayınlandı.

Amazon, Oscar ve Emmy ödüllü oyuncu Regina King’in ilk yönetmenlik denemesi olan One Night in Miami filminin ilk fragmanını yayınladı. Kemp Powers’ın aynı adlı oyunundan uyarlanan film, Muhammed Ali, Malcolm X, Sam Cooke ve Jim Brown’ı, Ali’nin 1964’teki tarihi zaferini kutladığı bir kurgusal geceyi konu alıyor. Dünya prömiyerini Venedik Film Festivali’nde yapan One Night in Miami, King’in yönetmenliği ve dört başrol oyuncunun güçlü performanslarıyla adından övgüyle söz ettirmeyi başardı.

Filmin resmi sinopsisi şöyle: “1964’te olağanüstü bir gecede, boks tarihinin en büyük yenilgilerinden birini kutlamak için spor, müzik ve aktivizmin dört simgesi bir araya gelir. Kısa bir süre sonra Muhammed Ali olarak anılacak olan Cassius Clay, Miami Kongre Salonu’nda ağır siklet şampiyonu Sonny Liston’u yendiğinde olayı üç arkadaşıyla kutlar: Malcolm X, Sam Cooke ve Jim Brown. One Night In Miami, bu müthiş dört figürün birlikte geçirdiği tarihi geceden esinlenen kurgusal bir anlatım. Film, bu kişilerin karşılaştıkları mücadelelere ve her birinin 1960’ların sivil haklar hareketi ve kültürel ayaklanmasında oynadıkları hayati role odaklanıyor. 40 yıldan fazla bir süre sonra, ırksal adaletsizlik, din ve kişisel sorumluluk üzerine konuşmaları hala yankılanıyor.”

Filmin oyuncu kadrosunda Kingsley Ben-Adir, Eli Goore, Alds Hodge, Leslie Odom Jr., Nicolette Robinson, Joaquina Kalukango, Beau Bridges ve Lance Reddick yer alıyor.

One Night in Miami, 25 Aralık 2020’de ABD’de sinemalarda, 15 Ocak 2021’de ise Amazon Prime Video’da yayınlanacak.

One Night in Miami (2021) Resmi Fragman İzle

Yorum Alanı
Sinema Rehberi: Vizyondaki Filmler ve Gelecek Filmler ile ilgili detaylı bilgilere ulaşabilirsiniz. Sinemaya gitmeden önce izlemeyi düşündüğünüz filmlerin detaylarına, yönetmen, senarist, oyuncu ve teknik ekibiyle ilgili bilgilere, filmlerin fragman videolarına ve fotoğraf galerisine ulaşabilirsiniz.