Rosamund Pike ve Anya Taylor-Joy’lu “Radioactive” Filminden İlk Poster Geldi!

Rosamund Pike ve Anya Taylor-Joy’lu “Radioactive” Filminden İlk Poster Geldi!

  16 Eylül 2019

  1.124 Okunma

Anya Taylor-Joy ve Rosamund Pike ikilisinin başrolünü oynadığı Radyoaktivite üzerine yapmış olduğu çalışmalarla tarihi değiştirerek adını tüm dünyaya duyuran Marie Curie'nin hayatını anlatan "Radioactive" filminden ilk poster sinema severlerin beğenisine sunuldu.

7 Kasım 1867 yılında dünyaya gelen ve 4 Temmuz 1934 yılında hayata gözlerini yuman Nobel Ödüllü kimyager ve fizikçi olan, tam adıyla Maria Salomea Skłodowska‘nın hayatına odaklanan yapımda onun tarihteki yerine ithafen “Öncü. Dahi. Asi.” sıfatına yer veriliyor. Daha önce “Kayıp Kız” filminde ki rolü ile Akademi Ödüllerine aday gösterilen Rosamund Pike’ın ünlü bilim insanı Marie Curie’yi canlandıracağı filmde Anya Taylor-Joy ise Irene karakterine hayat verecek.

Jack Thorne’un kaleminden çıkan “Radioactive” filminde yönetmen koltuğuna yine Akademide adaylık kazanan başarılı animasyon filmi “Persepolis”in yönetmeni Marjane Satrapi oturuyor. Filmde ki oyuncu kadrosu ve rolleri ise şöyle; Irene karakterini canlandıran Anya Taylor-Joy, Marie Curie karakterini canlandıran Rosamund Pike, Paul Langevin karakterini canlandıran Aneurin Barnard, Pierre Curie karakterini canlandıran Sam Riley, Profesör Lippmann karakterini canlandıran Simon Russell Beale, Hetreed Langevin karakterini canlandıran Jonathan Aris, Adam Warner karakterini canlandıran Corey Johnson, Genç Marie karakterini canlandıran Harriet Turnbull, Alexandre Millerand karakterini canlandıran Tim Woodward, 6 yaşındaki Irene karakterini canlandıran Indica Watson, Engineer karakterini canlandıran Peter Sztojanov Jr., Doktor Jenkins karakterini canlandıran Demetri Goritsas, Francoise karakterini canlandıran Mirjam Novak, Eve Curie karakterini canlandıran Cara Bossom ve Woman karakterini canlandıran Franciska Töröcsik şeklinde sıralanıyor.

Biyografi ve Dram türüne hakim olacak filmde; uzun süre uranyumla deneyler yapan ve akabinde radyoaktiviteyi keşfeden ünlü bilim insanı Marie Curie’nin eşi Pierre Curie’yi Sam Riley canlandırırken, sevgilisi Paul Langevin’i ise Aneurin Barnard canlandırıyor. Marie Curie’nin kızı Irene’i ise genç yaşına rağmen son dönemlerde büyük çıkış yakalayan Anya Taylor-Joy canlandırıyor. Marie ile her daim zıt görüşte olan Paris Üniversitesi Profesörü Gabriel Lippmann’a ise başarılı oyuncu Simon Russell Beale hayat veriyor.

Radioactive Filminin Konusu: 1893 yılında Marie Curie henüz gençken kendisi gibi bilim insanı olan eşi Pierre Curie ile tanışır. Kısa süreli bir beraberliğin ardından çift evlenir ve iki kız çocuğu sahibi olur. Çift birlikte yaptığı çalışmalarda 1903 yılında radyumu keşfeder ve Nobel Ödülünü beraber kazanarak bilim gidişatını sonsuza denk değiştirirler. Aradan geçen bir süre sonra eşini toprağa veren Marie, araştırmalarına tüm hızıyla kaldığı yerden devam eder. Kocasını kaybettikten sonra dünyaca ünlü başka bir bilim insanı olan Paul Langevin ile ilişkisi ortaya çıkan Marie bir çok skandalıda beraberinde getirir. Ancak Marie bilime o kadar bağlıdır ki, yaptığı her keşifte dünya tarihine adını yazdırdığı keşiflerle taşıdığı sorumluluk duygusu her şeyi gölgede bırakır.

Toronto Uluslararası Film Festivali’nde gösterime giren film, akabinde Zürih Film Festivali’nde seyirci karşısına çıkacak. Filmin beyazperde karşısında izleyici ile buluşması ise 2020 yılında gerçekleşecek.

Radioactive Afiş

Redioactive ilk Poster

Yorum Alanı
Sinema Rehberi: Vizyondaki Filmler ve Gelecek Filmler ile ilgili detaylı bilgilere ulaşabilirsiniz. Sinemaya gitmeden önce izlemeyi düşündüğünüz filmlerin detaylarına, yönetmen, senarist, oyuncu ve teknik ekibiyle ilgili bilgilere, filmlerin fragman videolarına ve fotoğraf galerisine ulaşabilirsiniz.