Quibi, 6 Aylık Yayın Hayatından Sonra Kapanma Kararı Aldı

Quibi, 6 Aylık Yayın Hayatından Sonra Kapanma Kararı Aldı

  22 Ekim 2020

  4 Okunma

2020'nin ilk aylarında duyurulan mobil video akış platformu Quibi, 6 ay yayın hayatının ardından kapatılıyor.

CES 2020 etkinliklerinde duyurulan mobil video akış platformu Quibi’nin, yayın hayatına başladıktan 6 ay sonra kapatıldığı duyuruldu. Walt Disney Studios’un eski Başkanı Jeffrey Katzenberg’in kurucusu olduğu Quibi’nin kapanış süreci birkaç ay içerisinde tamamlanacak. Geçtiğimiz haftalarda kurtarılması için çalışmalar yürütülen Quibi için yapılan görüşmeler başarısızlıkla sonuçlandı.

Quibi yöneticileri, platformun kapatılma kararını açık bir mektup yayınlayarak duyurdu. Yapılan açıklamada fikrin yeterince güçlü olmadığının fark edildiği belirtilirken, kapatma kararını kolay almadıklarını ancak tüm seçeneklerin tüketildiğini ifade ettiler.

Platformun kurucusu Jeffrey Katzenberg, konuyla ilgili açıklamasında şu ifadeleri kullandı: “Quibi, yeni nesil hikaye anlatıcılığı için kuruldu. Çığır açan teknolojileri kullanarak müşterilerin içeriklere yepyeni bir yöntemle ulaşmalarını sağlayan orijinal bir platform yaratan dünya standartlarında bir yaratıcı ve mühendis ekibimiz var. Quibi’nin açılışından bugüne dünya değişti ve bağımsız iş modelimiz artık uygulanabilir değil.”

Şirketin yaptığı açıklamalara göre, platformun kapanacağı tarih henüz kesinleşmedi. Yetkililer, sürecin birkaç ay içerisinde tamamlanacağını, kullanıcıların bu konuyla ilgili bildirim alacağını ifade etti.

Yorum Alanı
Sinema Rehberi: Vizyondaki Filmler ve Gelecek Filmler ile ilgili detaylı bilgilere ulaşabilirsiniz. Sinemaya gitmeden önce izlemeyi düşündüğünüz filmlerin detaylarına, yönetmen, senarist, oyuncu ve teknik ekibiyle ilgili bilgilere, filmlerin fragman videolarına ve fotoğraf galerisine ulaşabilirsiniz.