Quentin Tarantino Yeni Kitabı, TV Dizisi ve Gelecek Filmi İle İlgili Konuştu

Quentin Tarantino Yeni Kitabı, TV Dizisi ve Gelecek Filmi İle İlgili Konuştu

  15 Kasım 2019

  911 Okunma

Sinema dünyasının en etkili ve ses getiren yönetmenlerinden Quentin Tarantino, Londra'da katıldığı BAFTA etkinliklerinde gelecek planlarıyla ilgili açıklamalarda bulundu.

Bu yıl Once Upon a Time… in Hollywood filmi ile izleyicilerin karşısına çıkan Quentin Tarantino, son bir film yaptıktan sonra film yönetmeyi bırakacağını açıklamıştı. Londra’da BAFTA etkinliklerine katılan Tarantino, gelecek planlarına dair detaylar paylaştı.

Once Upon a Time… in Hollywood‘un senaryosunu tamamladıktan sonra çekimlere hemen başlamadığını söyleyen Tarantino şu ifadeleri kullandı: “Once Upon a Time… in Hollywood’u bitirdiğimde prodüksiyona başlamaya hazır değildim. Bunun sebeplerden biri de o noktada kendimi yazmaya kaptırmış olmam. Bu yüzden Once Upon a Time… in Hollywood’un senaryosunu tamamlayıp bir kenara koydum, sonra bir tiyatro oyunu yazdım. Sonra da beş bölümlük bir televizyon dizisi yazdım.”

Tarantino, şu an bir kitap yazdığını ve 3 ay içinde bitirmeyi umduğunu belirterek “Eğer Mart ayında kitabı bitirmiş olursam tiyatro oyununu hazırlarım, sonra diziyi yaparım o noktadan sonra da 10. filmimi düşünmeye başlarım” dedi. Ancak ünlü yönetmen dizi projesine ilişkin daha fazla detay vermedi. Geçtiğimiz aylarda yaptığı bir röportajında Once Upon a Time… in Hollywood’daki dizilerden Bounty Law’ı gerçek dizi yapabileceğini söylemişti. Bu nedenle yönetmenin gelecek projesi olarak bahsettiği dizinin Bounty Law olabileceği tahmin ediliyor. Tiyatro oyunu konusunda ise nasıl bir projeye imza atacağı belirsiz.

Yorum Alanı
Sinema Rehberi: Vizyondaki Filmler ve Gelecek Filmler ile ilgili detaylı bilgilere ulaşabilirsiniz. Sinemaya gitmeden önce izlemeyi düşündüğünüz filmlerin detaylarına, yönetmen, senarist, oyuncu ve teknik ekibiyle ilgili bilgilere, filmlerin fragman videolarına ve fotoğraf galerisine ulaşabilirsiniz.