Pokemon Detective Pikachu İkinci Filmi Geliyor!

Pokemon Detective Pikachu İkinci Filmi Geliyor!

  29 Ocak 2019

  265 Okunma

Pokemon Detective Pikachu filminin ikincisi geliyor.

Detective Pikachu’nun henüz ilk filmi gelmeden ikinci filminin hazırlıklarına başlandığı belirtildi.

Pokemon Detective Pikachu filminde baş kahramana Ryan Reynolds, ses vermektedir. Ryan Reynolds, ikinci filmin de geliştirme aşamasına geçildiğini belirtti. Henüz ilk filmin vizyona girmeden ikinci filmin çalışmalarına başlanması için Pokemon hayranlarını hem şaşırttı hem de sevindirdi.

Legendary Entertainment, Pokemon filminin senaryosunu üstlenebilmesi için Oren Uziel ile anlaşmaya oturdu ve yapılan görüşmeler sonrasında uzlaşma sağlandı. Bunun üzerine ise Pokemon Detective Pikachu devam filminin çalışmaları adına gerekli başlangıçlar yapıldı. Sinema sektöründe bir filmin ikincisi getirileceği sırada ağırlıklı olarak gişede yapılacağı hasılata bakılarak ikinci filmin çalışmalarına başlatılır. Fakat Pokemon filminde gişe noktasında bir beklenti olmadan ikinci filmin başlangıcı yapıldı.

Pokemon Detective Pikachu filminde oldukça başarılı olan özel dedektif, Harry Goodman gizli bir şekilde kaybolur. Goodman’ın oğlu olan 21 yaşındaki Tim, babasına ne olduğunu öğrenebilmek için kollarını sıvar. Tim’e bu araştırma noktasında ise babasının eski Pokemon ortağı olan Dedektif Pikachu yardım etmektedir. Pikachu son derece esprili ve sevimli bir dedektiftir. Bunun yanı sıra başarılı ve iyi bir dedektif olarak da görülür. Tim ve Pikachu çalıştıkları süre içerisinde birbiriyle iyi bir şekilde anlaştıklarını da görmektedir. Pikachu ve Tim, goodman’ın kaybolmasından sonraki sırları çözmek için güçlerini bu heyecan verici macerada birleştirirler. Ryme Şehri’nde insanlar ve Pokemonlar bir arada yaşamaktadır. İkili ise Ryme Şehri’nde yer alan neon ışıklı sokaklarda kaybolmaya dair ipuçları aramaktadır. Bu ipuçları aranırken çeşitli pokemonlarla karşılaşılmaktadır. Arama esnasında bütün pokemon evrenini tehdit altına alan bir komplo ortaya çıkarılır.

Pokemon filminin yönetmen koltuğunda Canavarlar Yaratıklara Karşı, Gulliver’in Gezileri, Köpekbalığı Hikayesi, Goosebumps: Canavarlar Firarda filmlerinin de yönetmen koltuğunda oturan Rob Letterman yer almaktadır. Filmin senaryosunu ise Rob Letterman’ın yanı sıra Nicole Perlman da kaleme almaktadır. Filmin yaratıcılığını ise Ken Sugimori, Satoshi Tajiri ve Junichi Masuda yapmaktadır. Filmin başrolünde ise daha önceden Deadpool filminin yıldızı olan Ryan Reynolds ile beraber ünlü oyuncu Justive Smith yer almaktadır.

Yorum Alanı
Sinema Rehberi: Vizyondaki Filmler ve Gelecek Filmler ile ilgili detaylı bilgilere ulaşabilirsiniz. Sinemaya gitmeden önce izlemeyi düşündüğünüz filmlerin detaylarına, yönetmen, senarist, oyuncu ve teknik ekibiyle ilgili bilgilere, filmlerin fragman videolarına ve fotoğraf galerisine ulaşabilirsiniz.