Pixar Animasyonu Soul, Disney Plus’ta Yayınlanacak

Pixar Animasyonu Soul, Disney Plus’ta Yayınlanacak

  9 Ekim 2020

  4 Okunma

Pixar'ın animasyon filmi Soul, Aralık ayında Disney+'ta yayınlanacak. Yayın hizmetinin olmadığı ülkelerde ise film vizyona girecek.

Koronavirüs pandemisi nedeniyle yaşanan karantina döneminin ardından vizyona giren ilk büyük yapım olan Tenet’ın gişede bekleneni verememesi, stüdyoların filmleri yeniden ertelemesine neden oldu. Birçok büyük bütçeli yapım önümüzdeki yıla ertelenirken, bazı filmlerin dijital platformlarda yayınlanmasına karar verildi.

Vizyon programı iptal edilerek dijital platformda yayınlanmasına karar verilen filmlerden biri de Pixar’ın animasyon filmi Soul oldu. 20 Kasım’da izleyici ile buluşması beklenen Soul, 25 Aralık’ta Disney Plus’ta yayınlanacak. Filmi izlemek isteyen Disney Plus aboneleri ekstra bir ücret ödemeyecek.

Disney Plus’ın olduğu ülkelerde vizyon programı iptal edildi ancak yayın hizmetinin olmadığı ülkelerde film planlandığı tarihte vizyona girecek. Filmin 20 Kasım’da gösterime girmesi bekleniyor ancak Disney’in filmin sinemalarda gösterileceği ülkelerde yeni bir tarih belirleyebileceği de konuşuluyor.

Filmin seslendirme kadrosunda Tina Fey, Jamie Foxx, John Ratzenberger, Daveed Diggs gibi isimler yer alıyor. Yönetmenliğini ise Pete Docter ve Kemp Powers üstleniyor.

Soul, caz müzikten ilham alıyor ve “Seni sen yapan şey nedir?” sorusundan yola çıkıyor. New York’un en büyük Caz Kulübü The Blue Note’ta çalma hayalleri kuran müzik öğretmeni Joe Gardner’ın kanalizasyon deliğine düşmesinin ardından başka bir aleme geçiş yapması sonucu yaşanan olayları konu alıyor.

Filmin 20 Kasım’da vizyona girip girmeyeceğini bekleyip göreceğiz.

Yorum Alanı
Sinema Rehberi: Vizyondaki Filmler ve Gelecek Filmler ile ilgili detaylı bilgilere ulaşabilirsiniz. Sinemaya gitmeden önce izlemeyi düşündüğünüz filmlerin detaylarına, yönetmen, senarist, oyuncu ve teknik ekibiyle ilgili bilgilere, filmlerin fragman videolarına ve fotoğraf galerisine ulaşabilirsiniz.