Peter Dinklage ve Richard Gere’lı Three Christs’tan Fragman Yayınlandı

Peter Dinklage ve Richard Gere’lı Three Christs’tan Fragman Yayınlandı

  26 Kasım 2019

  1.438 Okunma

İsa olduğunu iddia eden 3 kişiye uygulanan deneyi anlatan, gerçek bir hikayeden uyarlanan Three Christs'tan fragman yayınlandı.

İnsanlık tarihinde yapılmış ve büyük tartışmalara neden olan psikolojik, sosyolojik deneyler sinema sektörünün ilgisini çekiyor. The Stanford Prison Experiment, Das Experiment, Die Welle ve Experimentar’ın ardından gerçek bir hikayeye dayanan yeni bir film geliyor.

1950’li yıllarda bir akıl hastanesinde İsa olduklarını iddia eden 3 kişinin tedavisi için bir deney gerçekleştirilir. Sürekli olarak birbirleriyle yüzleştirilen hastaların kendilerinden şüphe etmeleri sağlanarak İsa olma iddiasından vazgeçirmeye çalışılır. Ancak yapılan deney beklendiği yönde gitmez ve şiddetli tartışmalara neden olur.

Bu karmaşık ve tartışmalı deneyi beyaz perdeye aktaracak olan Three Christs’in yönetmenlik koltuğunda Jon Avnet oturuyor. Filmde doktor’a Richard Gere hayat verirken, akıl hastası üç kişiyi ise Peter Dinklage, Walton Goggins, Bradley Whitford canlandıracak. Oyuncu kadrosuyla göz dolduran filmi konusu da oldukça dikkat çekici görünüyor.

Dünya prömiyerini 2017 Toronto Film Festivali’nde yapan Three Christs, vizyona girmesi için yeterli destek bulamamıştı. Ancak film üç yılın ardından vizyona girecek. ABD’de 10 Ocak’ta vizyona girecek olan filmin Türkiye’de vizyona girip girmeyeceği ise bilinmiyor.

Three Christs (2017) Filmi Fragman izle

Yorum Alanı
Sinema Rehberi: Vizyondaki Filmler ve Gelecek Filmler ile ilgili detaylı bilgilere ulaşabilirsiniz. Sinemaya gitmeden önce izlemeyi düşündüğünüz filmlerin detaylarına, yönetmen, senarist, oyuncu ve teknik ekibiyle ilgili bilgilere, filmlerin fragman videolarına ve fotoğraf galerisine ulaşabilirsiniz.