Patty Jenkins Sinemaların Yok Olmakla Karşı Karşıya Olduğunu Söyledi

Patty Jenkins Sinemaların Yok Olmakla Karşı Karşıya Olduğunu Söyledi

  12 Ekim 2020

  4 Okunma

Wonder Woman filmlerinin yönetmeni Patty Jenkins, pandemi nedeniyle büyük yapımların sürekli ertelenmesi ve sinema salonlarının durumuyla ilgili konuştu.

Koronavirüs pandemisinin sinema sektöründe en büyük etkilerinden biri Patty Jenkins’in yakında çıkacak olan DC filmi Wonder Woman 1984 üzerinde oldu. Süper kahramanı Gal Gadot’ın canlandırdığı film, küresel durum nedeniyle Warner Bros. tarafından yayın takviminde dört kez ertelendi. İlk olarak 5 Haziran’da yayınlanması planlanan filmin son olarak 25 Aralık 2020’de izleyici ile buluşması bekleniyor.

Birçok sinema salonu dünya çapında kapılarını kapattı ve New York ve Los Angeles gibi önemli pazarlar izleyicilere kapalı kaldı. Wonder Woman filmlerinin yönetmeni Patty Jenkins, Reuters ile yakın bir zamanda yaptığı röportajda sinemaların tamamen kapatılmasının verdiği zararı telafi etmenin zor olacağı konusunda uyardı ve sinemaları kurtarmaya yardımcı olmak için ABD hükümetine başvuran Hollywood yönetmenlerinin arasına katıldı.

Jenkins, konuyla ilgili konuşmasında şu sözleri sarf etti:

“Eğer bunları kapatırsak, geri dönüşü olmayan bir süreç olacak. Sinema salonlarını sonsuza kadar kaybedebiliriz. Hiçbirimizin tek seçeneğin çocuklarınızı kendi oturma odanızda bir film izlemeye götürmek olduğu ve randevuya gidecek bir yeri olmayan bir dünyada yaşamak istediğimizi sanmıyorum.”

Patty Jenkins yönetmenliğindeki Wonder Woman 1984, 25 Aralık 2020’de gösterime girecek.

Yorum Alanı
Sinema Rehberi: Vizyondaki Filmler ve Gelecek Filmler ile ilgili detaylı bilgilere ulaşabilirsiniz. Sinemaya gitmeden önce izlemeyi düşündüğünüz filmlerin detaylarına, yönetmen, senarist, oyuncu ve teknik ekibiyle ilgili bilgilere, filmlerin fragman videolarına ve fotoğraf galerisine ulaşabilirsiniz.