Organize İşler: Sazan Sarmalı Vizyon Tarihi Alındı

Organize İşler: Sazan Sarmalı Vizyon Tarihi Alındı

  27 Ocak 2019

  206 Okunma

Türk sinemasının önemli filmlerinden olan Organize İşler'in yeni filmi geliyor.

Organize İşler: Sazan Sarmalı bir süre sinema krizi yaşamıştı. Bu krizi atlatan film ise yoluna devam ediyor. Filmin vizyon tarihinin bir süreliğine ertelenmişti. Dağıtımcılarla yaşanan sorunların ardından sular duruldu ve bununla beraber film yeni vizyon tarihini de duyurdu.

Yapımcılar geçtiğimiz yılın son günlerinde sinema salonu işletmecileri ve yapımcılar arasında mısır krizi patlak vermişti. Yılmaz Erdoğan, Cem Yılmaz, Şahan Gökbakar gibi ana akım olarak görülen sinemacılar artık isyan etmişti. Sinemanın önde gelen bu isimleri bilet fiyatlarının mısır ve içecek gibi yan ürünlerle şişiriliyor olmasına rağmen kendilerine sunulan düşük paylardan şikayetçi olmuştu. Bu yüzden 2019 senesinde gösterime girmesi beklenen yen filmin gösterimi de süresiz olarak askıya alındı. Gösterime girmesi askıya alınan filmlerin arasında Yılmaz Erdoğan’ın olan Organize İşler: Sazan Sarmalı filmi de yer alıyor.

Son günlerde Yeni Sineme Yasası Düzenlemesi’nin meclisten geçmesinden sonra ise vizyondan çekildiğini açıklayan filmler için de yeşil ışık yandı. Herkesin merakla beklemiş olduğu Organize İşler filminin vizyon tarihi ise 1 Şubat 2019 olarak açıklandı. Organize İşler: Sazan Sarmalı, 2005 yılında vizyona girmiş olan Organize İşler filminin serisi niteliğinde yer almaktadır. Serinin ilk filmi sinemada 2.5 milyonun üzerinde izleyici toplamayı başarmıştı. Yeni filmin çekimlerine ise 27 Haziran 2018 tarihinde başlanmıştı. Filmde Asım Noyan çetesinin yapmış olduğu dolandırıcılara devam ettiğini görebiliyoruz.

Yorum Alanı
Sinema Rehberi, Vizyondaki Filmler ve Gelecek Filmler ile ilgili detaylı bilgilere ulaşabilirsiniz. Sinemaya gitmeden önce izlemeyi düşündüğünüz filmlerin detaylarına, yönetmen, senarist, oyuncu ve teknik ekibiyle ilgili bilgilere, filmlerin fragman videolarına ve fotoğraf galerisine ulaşabilirsiniz.