“Nil’de Ölüm” Film Oyuncuları Agatha Christie’nin 130’uncu Doğum Gününü Kutluyor

“Nil’de Ölüm” Film Oyuncuları Agatha Christie’nin 130’uncu Doğum Gününü Kutluyor

  15 Eylül 2020

  5 Okunma

Murder on the Orient Express'in devamı niteliğinde olan Death on the Nile - Nil'de Ölüm filminin yönetmeni Kenneth Branagh ve başrol oyuncuları, Agatha Christie'nin 130. doğum gününü özel bir mesajla kutladı.

Bugün polisiye edebiyatın önemli temsilcisi İngiliz yazar Agatha Christie’nin doğum günü. 15 Eylül 1890 tarihinde dünyaya gelen Christie, bugün yeniden anılıyor. Yeteneği, nezaketi, keskin gözlemciliği ve zekası ile ön plana çıkan özgün karakteri “Hercule Poirot” ile dünya edebiyatında kendine ayrı bir yer edinen Agatha Christie’nin klasikleşen romanları birçok kez beyaz perdeye uyarlanarak izleyiciler tarafından coşkuyla izlendi.

Bu yapımlardan biri olmaya hazırlanan ve Ekim ayında gösterime girecek olan Nil’de Ölüm – Death on the Nile, sofistike atmosferiyle cüretkar bir gizem-gerilim filmi olacak. Murder on the Orient Express’in devamı olan filmin yönetmeni Kenneth Branagh ve oyuncu kadrosu yazarın tüm hayranlarına özel bir mesaj göndermeye karar verdi. Yazarın 130. doğum gününe özel naif ve güzel bir kutlama mesajı hazırlandı. Elbette, Poirot rolünü oynamak için geri dönen yönetmen Kenneth Branagh da var.

Death on the Nile, duygusal kaos ve takıntılı sevginin ortaya çıkardığı ölümcül sonuçlarla ilgili cüretkar bir gizem-gerilim filmi. Dedektif Hercule Poirot’un Mısır’da bir buharlı gemide yaptığı tatil, mükemmel bir çiftin pastoral balayı trajik bir şekilde yarıda kesilince korkunç bir katil arayışına dönüşür. Nefes kesici çöl manzaralarının ve Giza’nın görkemli piramitlerinin yer aldığı destansı bir ortamda geçen bu dizginlenmemiş tutku ve kıskançlık öyküsü, kusursuz giyimli kozmopolit bir gezgin grubunu izleyicileri şok edici son ifşaya kadar merakta bırakacak kıvrımlarla anlatıyor.

Nil’de Ölüm – Death on the Nile, 23 Ekim 2020’de gösterime girecek.

Yorum Alanı
Sinema Rehberi: Vizyondaki Filmler ve Gelecek Filmler ile ilgili detaylı bilgilere ulaşabilirsiniz. Sinemaya gitmeden önce izlemeyi düşündüğünüz filmlerin detaylarına, yönetmen, senarist, oyuncu ve teknik ekibiyle ilgili bilgilere, filmlerin fragman videolarına ve fotoğraf galerisine ulaşabilirsiniz.