“Nightmare Alley” Filminde Bol OSCAR Ödüllü Yıldızlar Yer Alacak!

“Nightmare Alley” Filminde Bol OSCAR Ödüllü Yıldızlar Yer Alacak!

  5 Ağustos 2019

  1.053 Okunma

Guillermo Del Toro'nun merakla beklenen yeni filmi "Nightmare Alley" için geri sayım başladı. Filmin oyuncu kadrosu ile ilgili sürekli söylentiler dolaşırken ilk olarak "Mavi Yasemin" filmi ile En İyi Kadın Oyuncu Oscar'ı kazanan Cate Blanchett ve "A Star Is Born" filmi ile Oscar'a aday olan yakışıklı aktör Bradley Cooper'ın düşünüdüğü haberi daha yeni duyulmuşken sürpriz bir şekilde bol ödüllü aktör ve aktrislerinde yer alacağı dedikodusu yayıldı.

Bruce Wills’in efsane haline gelmiş “Altıncı His” ve “Ayin” filmi ile yeteneğini tüm dünyaya duyuran ve Akademi’ye aday gösterilen Toni Collette, OSCAR adaylığı bulunan Cannes Film Festivali En İyi Kadın Oyuncu Ödüllü Rooney Mara, 4 OSCAR adaylığı bulunan “Van Gogh: Sonsuzluğun Kapısında” Filmi ile Venedik Film Festivali Volpi Kupası En İyi Erkek Oyuncu Ödüllü Willem Dafoe, “Suyun Sesi” filminde yönetmen Guillermo Del Toro ile beraber çalışmış olan iki OSCAR adaylıkları bulunan Richard Jenkins ve Michael Shannon, “Hellboy” Filminin Altın Küre Ödüllü yıldız ismi Ron Perlman ve dizilerden bildiğimiz cücelikle başkalarının hakkını savunan aktivist Mark Povinelli 2 OSCAR Ödüllü ünlü yönetmen Guillermo Del Toro’nun filmde düşündüğü isimler arasında yer alıyor.

Dünyaca ünlü yazar William Lindsay Gresham’in romanından esinlenilerek ilk kez 1947 yılında beyaz perdeye uyarlanan “Nightmare Alley” filmini yeni jenerasyonu ile ikinci defa izleme şansı elde edeceğiz. Film ile ilgili gelen bilgiler doğrultusunda konusu ise şu şekilde olacak; Stanton ‘Stan’ Carlisle adında ki adam kasabaları dolaşan bir karnavalın ekibine katılır. Ancak onun tek bir amacı vardır. O da; Matmazel Zeena’nın ve alkolik eşi Pete’in “zihin okuma” numarasının sırrını ele geçirmektir. Ama bir türlü başarılı olamaz. Bir süre sonra Pete hayatını kaybeder ve Zeena Stan’i ortağı olarak kabul etmekte oldukça zorluk çeker. Kısa bir süre içinde Stan, insanları rahatlıkla manipüle edip dolandırma konusunda Zeena’nın eşi Pete’den daha yetenekli olduğunu kanıtlar. Başarısı Stan’a daha çok özgüven verirken, dolandırıcılığı yalnız başına yapabileceğine de inanır. Ama Stan, bir süre sonra Zeena ile rekabete girdiğinde hiç beklemediği tehlikeler ile karşı karşıya kalır.

Filmden gelen haberlere göre Zeena karakterine Toni Collette, Stan karakterine Bradley Cooper düşünülüyor. Willem Dafoe ise Zeena’nın eşi Pete olarak düşünülmüş ancak daha sonra vazgeçilmiş ve baba rolünü üstleneceği söyleniyor. Rooney Mara Stan’ın ilgisini çekmeyi başaran Molly karakterini, Ron Perlman ise karnavalın en güçlü ismi olarak görülen Bruno’yu canlandıracağı gelen haberler arasında yer alıyor.

Yorum Alanı
Sinema Rehberi: Vizyondaki Filmler ve Gelecek Filmler ile ilgili detaylı bilgilere ulaşabilirsiniz. Sinemaya gitmeden önce izlemeyi düşündüğünüz filmlerin detaylarına, yönetmen, senarist, oyuncu ve teknik ekibiyle ilgili bilgilere, filmlerin fragman videolarına ve fotoğraf galerisine ulaşabilirsiniz.