Netflix’ten Önemli Açıklama: Ebeveyn Kontrolü Geliyor!

Netflix’ten Önemli Açıklama: Ebeveyn Kontrolü Geliyor!

  3 Aralık 2019

  1.066 Okunma

Çevrimiçi yayın platformu Netflix, +18 içeriklere ebeveyn kontrolü imkanı sağlanacağına dair açıklama yayınladı.

Netflix, Puhu Tv gibi çevrimiçi yayın platformlarını RTÜK denetimine girmesini düzenleyen yönetmeliğin geçtiğimiz aylarda yürürlüğe girmesinin ardından uygulamanın nasıl olacağı merak edilmişti. Son dönemlerde çocukların her içeriğe erişebilmesiyle ilgili birçok şikayet alan ve RTÜK denetimine girmesinden sonra çeşitli adımlar atan yayın platformu Netflix, +18 içeriklere ebeveyn kontrolünü artırma kararı aldıklarına ilişkin bir açıklama yayınladı.

Yıllardır ebeveynlere çocuklarının izlediği şeyleri denetleme imkanı sunduklarını, yetkililerle görüşmelerin ardından bu kontrolleri güçlendirme kararı aldıklarını belirten Netflix’in +18 içeriklere yönelik ebeveyn kontrolü sağlama konusunda yaptığı açıklama şöyle:

“Artık üyelerimiz yetişkinlik düzeyi 18 yaş ve üzeri olarak belirlenmiş yapımları bir PIN kodu ile koruma altına alma imkanına sahip olacak. Dünyanın farklı noktalarında bu ve benzeri uygulamalara başvuruyoruz. Amacımız, kreatif özgürlük sunmaya devam ederken çocuklarımızı yaşlarına uygun olmayan içeriklerden koruyabilmek.”

Platforma yeni eklenecek bir özellikle birlikte aboneler, +18 olarak belirlenmiş yapımlara bir PIN kodu oluşturabilecek. Böylece dijital platformlarda içeriklere doğrudan bir kısıtlama yerine çocukların izleyebileceği içeriklerin ebeveynler tarafından kontrol edilmesi sağlanacak.

Yorum Alanı
Sinema Rehberi: Vizyondaki Filmler ve Gelecek Filmler ile ilgili detaylı bilgilere ulaşabilirsiniz. Sinemaya gitmeden önce izlemeyi düşündüğünüz filmlerin detaylarına, yönetmen, senarist, oyuncu ve teknik ekibiyle ilgili bilgilere, filmlerin fragman videolarına ve fotoğraf galerisine ulaşabilirsiniz.