Netflix’te İzleyebileceğiniz 7 Gençlik Dizisi

Netflix’te İzleyebileceğiniz 7 Gençlik Dizisi

  15 Ocak 2019

  364 Okunma

Netflix'in gençlik kategorisi için en popüler olan dizileri listeledik. Gençlik dizisi arayanların mutlaka göz atıp tavsiyelere kulak vermesi gerektiğini düşünüyoruz.

Netflix, dizi ve film platformları arasında bir dünya markası konumundadır. Gençlik dizisi izlemek isteyen kişiler de Netflix’te kendileri için en uygun olan dizileri bulabilme ihtimaline sahiptir. Netflix’te izleyebileceğiniz 7 gençlik dizisi izleyebileceğiniz en iyi dizilerin arasında yer almaktadır.

1-Ölmek İçin On Üç Sebep

Ölmek İçin On Üç Sebep dizisi bir gençlik dizisi olduğu gibi aynı zamanda sosyal bir mesajda içermektedir. Hannah Baker’ın intihar etmesiyle başlayan dizide Clay Jensen, Hannah’ın intiharının ardından sebebini araştırmaya başlar. Hannah intihar etmeden önce arkasında ses kayıtları ve intiharına sebep olan olayları anlatmaktadır. Clay ise bu kasetlerin ve Hannah’ın intiharına sebep olan kişilerin peşine düşer. Ailesi ise bu sırada okulu sorumsuzlukla suçlayarak dava açmıştır.

2-Elite

Elite, bir İspanyol gençlik dizisidir. Dizide; elit kesimin çocuklarını yollamış olduğu Las Encinas okulu ülkenin en iyi eğitim veren seçkin ve kaliteli okullarından birisidir. Okula işçi sınıfında bulunan üç tane çocukta kabul edilmektedir. Bu üç çocuk ilk evrede çok şanslı olduklarını düşünüyor olsa da sonrasında birçok sorunla karşı karşıya kalacaktır. Dizide yaşanan cinayet ise olayların daha fazla karışmasına sebep olur ve bütün çocuklar ifade vermek zorunda kalır. İfadelerde ise okulda yaşanan birbirinden farklı olaylar ortaya çıkmaktadır.

3-Stranger Things

Stranger Things dizisi aslında bir gençlik dizisinden ziyade bir bilim kurgu ve korku dizisi şeklindedir. Dizi, ufak bir kasabada yaşayan küçük bir çocuğun kaybolmasıyla başlamaktadır. Çocuğun aranması sırasında kasabada yaşanan doğa üstü olaylar ve gizi deneyler aslında olayların çok farklı olduğunu göstermektedir. Bu gizeme dizideki farklı özelliklere sahip olan küçük bir çocuk da dahildir.

4-Baby

Baby dizisinde üst sınıfta yer alan ailelerin çocukları olan bir grup genç kendi bağımsızlıklarının ve kimliklerinin arayışına geçmektedir. Ludovica ile Chiara, Roma’da yaşayan ve aileleri varlıklı olan yakın arkadaşlardır. Fakat bu yaşam her ne kadar dışarıdan bakıldığı zaman güzel ve eğlenceli olarak görülüyor olsa da çok sıkılmaktadır. Gençler ise hayatlarını daha eğlenceli bir hale getirebilmek için arayışa geçmeye başlarlar. Dizi gerçek olaylardan esinlenerek yapılmıştır.

5-%3

%3 dizisi zengin ve fakir ayrımının daha ütopik bir ortamda yaşanmasını anlatmaktadır. Kalabalık kenar mahallelerde yaşayan kişilerin zengin bir dünyaya geçebilmesi için tek bir şansı vardır ve bu zengin dünyaya sadece fakir nüfusun %3’ü alınmaktadır. Yani daha iyi bir hayata sahip olabilmek için %3’ün arasında yer almanız gerekmektedir.

6-Greenhouse Academy

Greenhouse Academy dizisi bir İsrail yapımı olan “Ha Hamama” dizisinden uyarlanmıştır. Dizide annelerini kaybetmiş olan Alex ve Hayley adlı kardeşler sadece seçkin kesimin çocuklarının okumuş olduğu Greenhouse Academy adlı okula kabul edilir. Okul gençlerin hangi alanda ilerlerse ilerlesin alanlarında en iyi olmasını sağlamaktadır. Okula iki farklı grup öğrenci bulunmaktadır. Bir grup sanatla ve bilimle ilgilenirken diğer grup ise spor ile ilgilenmektedir. Bu iki grubun arasında çok fazla çekişme bulunmaktadır. Bu çekişmenin nasıl sonuçlanacağı ise merak edilmektedir.

7-Sex Education

Sex Education bir komedi ve drama noktasında yer alan dizidir. Dizinin ana merkezinde Otis adında bir genç her almaktadır. Otis her ne kadar hala bakir olsa da bir seks terapisti olan annesi sayesinde cinsel ilişkiler noktasında son derece bilgili konumdadır. Otis’in arkadaşları ise bunu fark ettiği zaman sahip olduğu sokak zekası sayesinde diğer arkadaşlarıyla beraber gençler için bir seks kliniği kurma kararı verir.

Yorum Alanı
Sinema Rehberi: Vizyondaki Filmler ve Gelecek Filmler ile ilgili detaylı bilgilere ulaşabilirsiniz. Sinemaya gitmeden önce izlemeyi düşündüğünüz filmlerin detaylarına, yönetmen, senarist, oyuncu ve teknik ekibiyle ilgili bilgilere, filmlerin fragman videolarına ve fotoğraf galerisine ulaşabilirsiniz.